“Krwawy Tulipan” skazany na dożywocie! [WIDEO, ZDJĘCIA]

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie ogłoszono dziś wyrok w sprawie seryjnego mordercy z Kołobrzegu.

Mariusz G. odpowiadał łącznie za 19 przestępstw. Sąd uznał go winnym najpoważniejszych z nich, czyli morderstw Iwony K., Anety D., i Bogusławy R. z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Za każde z zabójstw otrzymał karę dożywotniego więzienia. Mariusz G. nie był obecny w czasie ogłoszenia wyroku. – Mariusz G. wprowadzał ofiary w psychologiczny rewir swojego działania, manipulował nimi, zdobywał ich zaufanie, po czym na zimno, w zaplanowany sposób brutalnie pozbawiał ich życia – nie miała wątpliwości przewodnicząca składu sędziowskiego wymierzając mu karę dożywotniego więzienia. Mariusz G. może ubiegać się o wcześniejsze wyjście z więzienia po 35 latach.

Wyroki skazujące usłyszały również cztery inne współoskarżone osoby. Sebastian T. został skazany na cztery lata więzienia, Dorota Ł. na 3 lata pozbawienia wolności, Karolina S. na 2 lata i 4 miesiące, a Łucja S. na 18 miesięcy. Zdaniem rodzin zamordowanych kobiet i ich pełnomocników to zdecydowanie zbyt niskie wyroki. Syn jednej z ofiar mówił po wyjściu z sali rozpraw, że gdyby pomocnicy Mariusza G. wcześniej poinformowali organy ścigania o jego działaniach, być może udałoby się uratować jego matkę. – Nic nie zwróci życia trzem kobietom, trzem ofiarom. Moja mama mogła dzisiaj żyć. O to była walka, aby to uwidocznić – mówi syn ofiary. Marcin Breliński, pełnomocnik rodzin zamordowanych kobiet nie wyklucza apelacji w tej części wyroku: – Co do niektórych osób, których zachowania były oceniane, uważamy, że mogły być ocenione zbyt łagodnie…

Zobaczcie materiał wideo, na którym sąd dokładnie przedstawia uzasadnienie do wyroku oraz komentarze do dzisiejszego orzeczenia sądu.

 

Komentarze