Krystyna Janda w Kołobrzegu

Z warszawskiego Teatru „Polonia” do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu… „Zapiski z wygnania” Sabiny Baral – w wykonaniu Krystyny Jandy i Janusza Bogackiego z zespołem.

Niemalże wprost z desek warszawskiego Teatru „Polonia” po dwóch spektaklach zagranych tam 25 i 26 listopadazaprezentowany zostanie jeden z najwybitniejszych spektakli ostatniej dekady, nagrodzony m.in. w plebiscycie O!Lśnienia 2018, czyli „Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer.

„Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami: – Spektakl, którego emocje dzisiaj dzielimy, to moja osobista historia. Historia utraty i zyskania ojczyzny. Historia obrony godności. Historia samobójstwa mojej polskiej tożsamości, aby zrobić miejsce dla nowej. Opowiadam Wam o tym, bo mnie już tutaj nie ma, a Wy jesteście. I tutaj są Wasze dzieci.

Krystyna Janda za rolę w spektaklu została wyróżniona m.in. indywidualną nagrodą aktorską w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018, tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych. 

 

  • Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
  • Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
  • Realizacja dźwięku: Michał Cacko
  • Projekcje: Radosław Grabski
  • Producent wykonawczy i asystent reżysera: Ewa Ratkowska
  • Obsada: Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Mateusz Dobosz/Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)
  • Czas trwania: 100 minut, bez przerwy
  • Data premiery: 9 marca 2018

 

Kiedy?

28 listopada (niedziela), godz. 18.00

Gdzie?

Sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury,

ul. Solna 1  Kołobrzeg

Bilety?

80 zł normalny, 70 zł ulgowy (Kołobrzeska Karta Mieszkańca)

Komentarze