Krystyna Janda ze spektaklem w Kołobrzegu

Niemalże wprost z desek warszawskiego Teatru „Polonia” RCK prezentować będzie na scenie jeden z najwybitniejszych ostatniej dekady spektakl “Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer.

„Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami: „Spektakl, którego emocje dzisiaj dzielimy, to moja osobista historia. Historia utraty i zyskania ojczyzny. Historia obrony godności. Historia samobójstwa mojej polskiej tożsamości, aby zrobić miejsce dla nowej. Opowiadam Wam o tym, bo mnie już tutaj nie ma, a Wy jesteście. I tutaj są Wasze dzieci”.

Krystyna Janda za rolę w spektaklu ZAPISKI Z WYGNANIA została wyróżniona, m. in. indywidualną nagrodą aktorską w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018, tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

 

Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda

Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki

Realizacja dźwięku: Michał Cacko

Projekcje: Radosław Grabski

Producent wykonawczy i asystentka reżysera: Ewa Ratkowska

Obsada:

Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Mateusz Dobosz/Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)

Czas trwania: 100 minut, bez przerwy

Data premiery: 09 marca 2018

Spektakl zostanie wystawiony w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta 28 listopada, w niedzielę, o godz. 18.00. Bilety w cenie 80 zł (normalne), 70 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK do dnia 27.11.2021 r. W dniu koncertu wszystkie bilety w cenie 80 zł. Bilety dostępne również na www.kupbilecik.pl

 

Komentarze