Księgowość dla spółki z o.o.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są częstą formą prowadzenia działalności w naszym kraju. W tym wypadku przedsiębiorcy stają przed dylematem odnośnie tego, w jaki sposób prowadzić księgowość spółki z o.o. Z pomocą przychodzi program online, który wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla spółek, lecz także dla organizacji pożytku publicznego. Nic więc dziwnego, że z pełnej księgowości online korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Czym cechuje się księgowość z OCR? Jakie funkcje spełnią nasze oczekiwania?

Księgowość dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Jak już wiemy, księgowość dla spółki z o.o. to świetna opcja dla wielu firm. Okazuje się, że narzędzie tego typu znacznie ułatwia i usprawnia codzienną prace. W tej sytuacji automatyzacja programów księgowych jest dostępna na wyciągnięcie ręki – opiera się na OCR i zaprogramowanych schematach księgowych. W każdej chwili można skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy odpowiadają na pytanie i dzielą się zdobytą wiedzą. Kolejnym atutem księgowości online jest kompleksowość, która jest doceniana przez setki firm. W jednym miejscu znajdziemy niezbędne narzędzia do prowadzenia księgowości, dostępne o każdej porze i na każdym urządzeniu. Ponadto, oprogramowanie jest dostępne dla wielu użytkowników. Ma to ogromne znaczenie dla zachowania komfortu w swojej firmie. Nowoczesny program do księgowości dla spółek z o.o. wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wymagających klientów.

Liczne funkcje programu księgowego

Jakie funkcje zapewnia program do księgowości online dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością? Korzystać można z wielu udogodnień, takich jak:

  • Płace, ubezpieczenia i kadry – system generuje oraz wylicza listy płac. Poza tym tworzy ważne dokumenty i jest zintegrowany z e-ZUS i PUE.
  • Pełna księgowość z OCR – niezawodny program księgowy stawia na wzorcowe plany kont, dostosowane zarówno do formy organizacyjnej firmy, jak i rodzaju prowadzonej działalności. Automatyczne schematy księgowe są połączone z OCR, co wpływa na przyspieszenie pracy i zmniejszenie ryzyka pomyłek kwotowych.
  • CIT Estoński w księgach – oprogramowanie pozwala rozliczać się spółkom, które korzystają z formy rozliczania podatku o nazwie CIT Estoński.
  • Różnice kursowe – wszelkie rozliczanie płatności jest automatyczne. Moduł ma za zadanie wyliczać na koniec miesiąca różnice kwotowe po stronie wydatków i przychodów.
  • E-sprawozdania – generowania sprawozdań elektronicznych jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie. Ta funkcja jest wbudowana w program, dlatego nie trzeba dodatkowo kupować nakładek.
  • Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne – ewidencjonowania środków trwałych i WNiP to kolejna ważna funkcja, która przydaje się w spółkach.

Co jeszcze jest chętnie użytkowane przez przedsiębiorców? Nie zapominajmy o międzyokresowym rozliczaniu kosztów, co służy usprawnieniu ewidencjonowania kosztów w czasie. Program księgowy online automatycznie ujmuje koszty i rozdziela je na poszczególne okresy rozliczeniowe. Kolejnym atutem jest integracja z bankowością online. Uzyskujemy możliwość importowania wyciągów poprzez rozliczanie zaksięgowanych faktur. Ponadto, godny uwagi jest eksport przelewów do banku użytkownika systemu. Cenne informacje na ten temat znajdziemy w serwisie wFirma.

Funkcjonalny system księgowości online

Proces wyboru księgowości online dla spółek nie zawsze jest łatwy. Musimy przeanalizować to, czego potrzebuje firma i jakie są nasze oczekiwania. Warto mieć na uwadze także łatwy dostęp do funkcji, takich jak księgi  rachunkowe, wzorcowe plany kont, system FK, OCR, schematy księgowania wydatków i przychodów, rozliczenie sprzedaży mieszanej w VAT, międzyokresowe rozliczanie kosztów, automatyczne rozliczanie płatności i korekty, ewidencja oraz amortyzacja środków trwałych itp. Spółki bardzo chętnie wybierają niezawodne systemy księgowe, które zostały stworzone przez doświadczonych ekspertów. Dzięki temu mamy pewność, że prowadzenie księgowości w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością stanie się prostsze.

 

– Materiał zewnętrzny

Komentarze