Kurtyna w górę – budowanie relacji polsko-niemieckich poprzez wspólne warsztaty językowe

W dniach: 15 – 17 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbywały się warsztaty językowe,  w ramach projektu dofinansowanego z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027.

Uczniowie SP5 i szkoły partnerskiej Fleesenseeschule z Malchow budowali relacje polsko-niemieckie poprzez zabawy i gry integracyjne, spędzili razem czas w pizzerii,  brali udział w warsztatach aktorskich i kulinarnych, przygotowali i wystawili trzy przedstawienia baśni Braci Grimm: „Hänsel und Gretel” w języku niemieckim, „Snow White” po angielsku i „Czerwony Kapturek” w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zbudowali prawdziwe więzi, łączące dwa sąsiadujące ze sobą kraje.

Po zakończeniu i podsumowaniu  projektu nagrody uczestnikom wręczyli: obecny na przedstawieniu pan Romuald Kociuba Naczelnik Wydziału Edukacji Wydziału i Sportu i pani Dyrektor szkoły Jolanta Chmara.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłe inicjatywy z przekonaniem, że nasze ścieżki jeszcze nie raz się skrzyżują w dążeniu do lepszego zrozumienia i harmonii między naszymi kulturami.

Organizatorzy i uczestnicy projektu

 

 

materiał zewnętrzny

 

Komentarze