Ławica nie powróci – miasto ma dość

Rybki usunięte z instalacji Ławica już nie powrócą, a wkrótce zniknie reszta przestrzennej rzeźby.

Urząd Miasta ma dość i zdecydował o jej likwidacji. – Z uwagi na fakt, że mocowanie “rybek” na instalacji Ławica nie spełniało naszych oczekiwań, a kolejne proponowane przez wykonawcę sposoby rozwiązania tego problemu nie likwidowały, Miasto wypowiedziało zawartą umowę o dzieło- informuje Michał Kujaczyński z Urzędu Miasta.
Oznacza to, że instalacja powinna być niezwłocznie zdemontowana, a wykonawca został wezwany, do zwrotu 80.000 zł, które wypłacone zostały z tytułu
zawartej umowy. – Niestety – w naszej opinii – wykonawca nie jest w stanie zapewnić prawidłowego i bezawaryjnego funkcjonowania instalacji zgodnie z jej
pierwotnymi założeniami. Do tego znacząco przekraczane są terminy na usunięcie wad. Zaproponowane działania naprawcze na skutek zgłoszeń reklamacyjnych nie przynosiły oczekiwanych skutków. Po kolejnych przeglądach i naprawach – rybki nadal odpadały, pręty się wyginały, śruby rdzewiały – dodaje Kujaczyński.
Instalacja “Ławica”, która była pierwszą realizacją niefiguratywnej sztuki publicznej w naszym mieście miała przetrzeć szlaki dla dalszego rozwoju podobnych działań w przestrzeni publicznej Kołobrzegu. Niestety, jej realizacja przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego.

Komentarze