Legendarne kołobrzeskie zawody już w najbliższą sobotę

Jazda rowerem po desce na wodzie to niepowtarzalna dyscyplina, która kojarzy się nieodłącznie z kołobrzeskim portem jachtowym.

W najbliższą sobotę, 26 sierpnia o godz. 11.00 zostanie zorganizowana już 24. edycja imprezy. Tor zostanie ułożony na wodach basenu portowego przy ulicy Warzelniczej. Każdy chętny przy odrobinie umiejętności i szczęścia może pokonać dystans, aby w końcu wylądować w wodzie.

Jak co roku uczestnicy będą mieli do przejechania dwudziestojednometrowy odcinek deski o szerokości trzydziestu centymetrów. Ostatnie trzy metry są o szerokości szesnastu centymetrów. Trasa ułożona jest na dętkach pływających po wodzie. Zadanie z pozoru wydaje się łatwe. Czy dla wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się z taką przeszkodą?

Ta jedyna w Polsce dyscyplina ma swoich wiernych kibiców. Wciąż przybywają nowi wielbiciele tej jedynej w swoim rodzaju dyscypliny. Każdy chętny przy odrobinie umiejętności i szczęścia może pokonać zadany dystans. Śmiałków nie brakuje, a w ubiegłym roku na pięćdziesięciu startujących, aż trzech przejechało pełną odległość. Jak będzie w tym roku? Tego jeszcze nikt nie wie. Jedno jest pewne – zwycięzcą zostaje osoba, która przejedzie najdłuższą odległość. Wszyscy sprawiedliwie lądują w wodzie.

Komentarze