List Ksawerego z SP1 urzekł jury – chłopiec napisał o swoim tacie

W sali koncertowej ratusza podsumowano okręgowy etap konkursu „List do Taty”  zorganizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz Fundację im. Św. Cyryla i Metodego.

W Kołobrzegu gospodarzem konkursu był senator Janusz Gromek. Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 roku jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Uczniowie w ciekawych i miłych, ale też szczerych słowach opowiadali, kim jest i co dla nich znaczy tata.

Jury powołane przez senatora w poszczególnych okręgach wyłania zwycięzcę etapu, którego praca przesyłana jest następnie do senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej i bierze udział w etapie ogólnopolskim konkursu. Pierwsze miejsce i tytuł laureata w Kołobrzegu otrzymał Ksawery Gągało reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1. Łącznie nagrodzono 27 dzieci, które wzięły udział w konkursie.

 

Komentarze