Lodowisko uda się otworzyć tuż po świętach?

Trwają przygotowania miejskiego lodowiska na obiektach MOSiR.

Prezydent Anna Mieczkowska po apelach mieszkańców poinformowała, że miejska ślizgawka może ruszyć 1 stycznia. Okazuje się jednak, że istnieje szansa na to, by na łyżwach pojeździć w Kołobrzegu jeszcze w tym roku. Co prawda MOSiR musi zmagać się z kapryśną pogodą, ale wszystkie prace idą zgodnie z planem. – Celujemy w datę 29 grudnia, to jest czwartek. Wszystko wskazuje na to, że się uda – mówił podczas dzisiejszej komisji sportu dyrektor MOSiR Jacek Banasiak.

Ile będzie kosztował wstęp na lodowisko w tym sezonie? Według aktualnego cennika MOSiR bilet normalny będzie kosztował 16 zł za godzinę, a ulgowy 12 zł. Bilet grupowy (minimum 15 osób) normalny to koszt 15 zł za osobę, grupowy ulgowy 11 zł. Wypożyczenie łyżew to koszt 10 zł za godzinę, a ostrzenie łyżew ma kosztować 25 zł. Posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać jednak ze zniżek. Proponowane ceny z rabatami to 11 zł za bilet normalny i 9 zł za bilet ulgowy. Seniorzy z taką kartą, za godzinę na lodowisku zapłacą 3 zł. W cenniku przewidziano także zniżki na kartę dużej rodziny.

Podwyżki wynikają z kosztów, jakie musi ponieść MOSiR na utrzymanie odkrytego lodowiska. Według szacunków tegoroczny sezon może kosztować nawet 870 tysięcy złotych. Większość opłat miejska jednostka poniesie na energię elektryczną.

Fot. Archiwum

Komentarze