Łóżka kontynentalne do przestronnej sypialni

Łóżka kontynentalne to niezwykle wygodna alternatywa do sypialni. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza w tych bardziej przestronnych, ponieważ są naprawdę okazałe. Jednak ich wygoda i nowoczesny wygląd sprawiają, że naprawdę warto na nie postawić. Dowiedz się wszystkiego o łóżkach kontynentalnych.

Łóżka kontynentalne – co to w zasadzie jest?

Łóżka kontynentalne mogą kojarzyć Ci się z ekskluzywnymi hotelami albo filmami, których akcja dzieje się w wyższych sferach. Nic dziwnego, to prawdziwe, eleganckie łoża. Są dość popularne na zachodzie Europy i u nas także znajdują coraz więcej miłośników. Głównie dlatego, że są tak wygodne. Ich cechą charakterystyczną są duże wymiary. Są naprawdę wysokie, ponieważ zawsze są osadzone na nóżkach. Na dodatek składają się z kilku warstw – skrzyni wypełnionej sprężynami bonelowymi oraz dwupoziomowego materaca. Pierwsza część to materac sprężynowy, druga to materac wierzchni. To wszystko przekłada się na naprawdę niezwykłą jakość i wygodę spania oraz większy komfort.

Łóżka kontynentalne są tapicerowane. Najczęściej są wyposażone w tapicerowany zagłówek. Oczywiście są dostępne takie bez niego, ale to najczęściej są łóżka na specjalne zamówienie. Wezgłowie jest jednak wygodnym dodatkiem i nie warto z niego rezygnować. Całość pięknie się prezentuje – to kolejny powód, dla którego wiele osób decyduje się na łóżka tego rodzaju do swojej sypialni.

Łóżko kontynentalne do wszystkich sypialni?

Ze względu na dość duże wymiary, łóżka kontynentalne najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Są wysokie, przez co wydają się dość masywne. Jednak są osadzone na nóżkach, a to dodaje im lekkości. Do tego są dostępne w naprawdę wielu rozmiarach. W sypialni dla pary najczęściej spotyka się łóżka kontynentalne 180×200 cm, czasami nawet 200×200. To najbardziej komfortowe rozwiązanie. Jednakże w mniejszych sypialniach z powodzeniem można zastosować łóżko o szerokości 160 cm.

Łóżko kontynentalne sprawdzi się także w sypialni nastolatka albo singla. Pojedyncze łóżka kontynentalne mają z reguły 120 cm szerokości i 180 lub 200 cm długości. To pozwala na łatwiejszą aranżację przestrzeni w mniejszym pokoju.

Zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne cieszą się taką popularnością ponieważ są bardzo komfortowe. Dzięki specjalnej budowie materaca, pozwalają się wygodnie wyspać, a jednocześnie są dobrą podporą dla kręgosłupa. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą dobrze wypocząć. Nie bez znaczenia jest także ich warstwa funkcjonalna. Najczęściej są wyposażone w skrzynię lub szuflady, do których można schować pościel, a także na przykład ubrania zimowe czy stare zabawki. To dodatkowa przestrzeń do przechowywania, bardzo praktyczne rozwiązanie.

Dużą zaletą łóżek kontynentalnych jest także wygodny zagłówek. Z reguły jest tapicerowany i dość miękki, by można było się o niego przyjemnie oprzeć. Dzięki temu oglądanie telewizji czy czytanie książek w łóżku jest nie tylko przyjemne, lecz także wygodne. Nie bez znaczenia jest także ich warstwa estetyczna. Łóżka kontynentalne są bardzo prostu bardzo eleganckie i świetnie wpisują się w nowoczesny styl urządzania mieszkań. Kilka dobrze dobranych detali i odcieni i całość będzie prezentowała się po prostu świetnie.

Komentarze