Ma 19 lat i zostanie radnym – kim jest Adrian Tomicki?

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Centroprawicy podsumowali zakończoną kampanię wyborczą.

Jak wiadomo, skład nowej Rady Miasta zostanie mocno zmieniony. Również w klubie Centroprawicy nie zabraknie nowych twarzy. Jedną z nich jest Adrian Tomicki, czyli 19-latek, student pierwszego roku historii oraz politologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Wykorzystaliśmy okazję i krótko porozmawialiśmy z najmłodszym radnym w historii Kołobrzegu, który mandat oficjalnie obejmie 6 maja, bo na ten dzień zaplanowano pierwszą sesję RM.

Swoje doświadczenia z samorządem rozpocząłem zbierać w kołobrzeskiej Młodzieżowej Radzie Miasta. Później udało mi się współtworzyć Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki piątej kadencji, następnie szóstej kadencji, a w siódmej zostałem nawet wiceprzewodniczącym tej rady. Swoje doświadczenie zdobywałem również w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – mówi o sobie 19-letni radny elekt. A jak nastolatek widzi swoją rolę w Radzie Miasta? – Przede wszystkim widzę się w komisji edukacji i kultury. Ja już w czasie kampanii mówiłem, że chciałbym postawić na sprawy ludzi młodych: chciałbym podniesienia programów stypendialnych dla dzieci i młodzieży i ich rozszerzenia. Chcę rozmawiać także o programie, który zahamuje wyjazd młodych ludzi z Kołobrzegu lub zachęci do powrotu do miasta już po zdobyciu wyższego wykształcenia – zapowiada A. Tomicki.

Klub Centroprawicy tworzyć będzie czterech radnych. Poza Adrianem Tomickim nową twarzą jest Piotr Buda, a w skład klubu wejdą również Jacek Kalinowski i Bartosz Bieńkowski. Nazwisko przewodniczącego klubu nie jest jeszcze znane.

Komentarze