Macie problem z zasięgiem w centrum miasta? Jest szansa na jego rozwiązanie

Problemy z zasięgiem telefonii komórkowej od miesięcy doskwierają mieszkańcom, a w szczycie sezonu jeszcze mocniej dały o sobie znać. 

Obecnie dochodzi do sytuacji, w których zwyczajnie nie możemy porozmawiać przez telefon lub połączyć się z urządzeniami mobilnymi. Wszystko przez wyłączenie nadajników w ścisłym centrum miasta, m.in. na galerii “Hosso”. Istnieje jednak szansa, że problem zostanie rozwiązany. Do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek firmy ATEM Polska spółka z.o.o w sprawie najmu powierzchni dachowej pod instalację telekomunikacyjną, która poprawi poziom sygnału i jakość korzystania z usług użytkownikom sieci T-MOBILE oraz ORANGE.

– W związku ze złożoną propozycją, chcąc pomóc mieszkańcom w dostępie do usług mobilnych, Zarząd Powiatu zapoznał się z wnioskiem i poprosił o wyjaśnienia techniczne. Według informacji przedstawiciela wnioskodawcy proponowana instalacja będzie zbliżona do tej, która funkcjonowała przez wiele lat na budynku Galerii Hosso. Według naszej oceny problem dotyczy użytkowników 2 z 4 operatorów na rynku usług oraz operatorów wirtualnych, korzystających z ich infrastruktury. Należy nadmienić, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku oddana do użytku instalacja uzyska wszelkie pozwolenia i uzgodnienia, zgodnie z wymogami prawa przed oddaniem do eksploatacji – potwierdza Marlena Wachowska, rzeczniczka starostwa powiatowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu problemy z zasięgiem w końcu by się skończyły. Obecnie nie znamy terminu, w jakim udałoby się zrealizować inwestycję.

Fot. Pixabay

 

Komentarze