Marsz Równości na ulicach Kołobrzegu już jutro – będą utrudnienia

Tęczowo zrobi się na ulicach miasta. Wszystko za sprawą Marszu Równości.

Już w najbliższą sobotę 22 czerwca po raz pierwszy ulicami naszego miasta przejdzie Marsz Równości zorganizowany przez stowarzyszenie RównyBrzeg. Tęczowy korowód ma wyruszyć o godz.14 ze Skweru Pionierów. Wcześniej, już o godz.12 w tym samym miejscu  zorganizowany zostanie piknik, na którym będzie można poznać kołobrzeskie organizacje przyjazne osobom LGBTQ+.

W historycznym pierwszym kołobrzeskim tęczowym pochodzie idziemy po równość i wzywamy do odpowiednich zmian prawnych, mających zapewnić bezpieczeństwo, ochronę, szacunek i godność osób queerowych żyjących w Polsce. Wierzymy, że jakakolwiek forma niesprawiedliwości i wykluczenia ma wpływ na ogół społeczeństwa, dlatego idąc w Marszu Równości upominamy się nie tylko o prawa osób LGBTQ+, ale także mniejszości etnicznych, narodowościowych, osób z niepełnosprawnościami oraz innych osób doświadczających marginalizacji! Dołącz do nas w marszu pod hasłem: Równym krokiem, do brzegu! – zachęcają organizatorzy Marszu Równości.

W czasie marszu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na kołobrzeskich ulicach, a część z nich będzie zamykana na czas przejścia korowodu. Według zapowiedzi trasa będzie przebiegała  ulicą Sybiaraków, a następnie Armii Krajowej, Dworcową, Zwycięzców, Solną i Portową. Następnie  uczestnicy marszu przejdą ulicą Mickiewicza w kierunku Towarowej i dalej Morską i Obrońców Westerplatte. Stamtąd w drogę powrotną przejdą ulicami Zdrojową, Solną, Wojska Polskiego, Armii Krajowej w kierunku Sybiraków, gdzie zakończy się zgromadzenie. Utrudnień na wymienionych ulicach można spodziewać się pomiędzy godziną 14 a 17.

 

Komentarze