Mazowiecka Park – czyli przepis na idealne miejsce do życia

W rankingach TOP 10 najlepszych miejsc do życia z reguły wybór pada na duże miasta w Polsce i na świecie. A gdyby tak nie szukać daleko, globalnie i stworzyć miejsce idealne do życia na rynku lokalnym? Taki cel postawiła sobie firma ABADES, od 15 lat realizująca inwestycje deweloperskie na terenie Kołobrzegu, miasta, które współwłaściciele znają od urodzenia, tutaj się wychowali, mieszkają z rodzinami i realizują się zawodowo.

            Wsłuchując się w opinie i potrzeby klientów, należy dołożyć wszelkich starań, tworząc idealne miejsce do życia. Odnaleźć wszystkie niezbędne składniki. Odpowiedzieć na szereg pytań. Co jest ważne przy wyborze mieszkania? Cisza, spokój, a jednocześnie niewielka odległość od centrum miasta i jego atrakcji? Spacery wśród zieleni i natury? Podwórko, gdzie dzieci same mogą bezpiecznie bawić się, jak za dawnych lat, jednocześnie mając blisko do przedszkoli, żłobków czy szkół? Przyjazne miejsca dla rodziców i seniorów do wspólnych rozmów czy odpoczynku?

Wygoda i pęd życia spowodowały zmianę priorytetów w wyborze miejsca zamieszkania rodzin. Chcemy lub musimy mieć szybszy i większy dostęp do darów miasta, opieki zdrowotnej, różnorodności dyskontów czy możliwości spontanicznych wyskoków do kina, teatru, pubu, na siłownię czy basen. A sam budynek i mieszkanie? Nowoczesna i tradycyjna zarazem architektura, z przemyślanym układem mieszkań?

Dzięki stałemu zespołowi profesjonalistów dopracowujących najmniejszy szczegół, powstał przepis na idealne miejsce do życia.

Pierwszy składnik to dogodna lokalizacja. To bliskość centrum, ale z daleka od zgiełku miasta. Sklepy, szkoły, parki, gabinety lekarskie, optymalna komunikacja – wszystko w zasięgu ręki. Nie bez przyczyny została wybrana lokalizacja w tej części Kołobrzegu.

Kolejnym składnikiem idealnego miejsca do życia jest wyjątkowa architektura. Podczas prac projektowych przeprowadzonych z ogromną pieczołowitością w jednej z najstarszych na rynku pracowni architektonicznych RDZ-A powstała specjalna forma i konstrukcja budynków Mazowiecka Park, nawiązująca do historycznej architektury przełomu XIX i XX wieku, wzorująca się na kołobrzeskich „czerwonych koszarach”. Nierozłącznie w połączeniu z funkcjonalnością. Projekt ten sentymentalnie przenieść ma nas do czasów bezpiecznego osiedla mieszkaniowego, gdzie sąsiedzi znają się i wspólnie spędzają czas, nie izolując się w domach.

Mazowiecka Park, to park w samym sercu osiedla, gdzie wsłuchamy się w śpiew ptaków czy szum fontanny. Zielony dziedziniec jest ogromnym atutem, wzorowanym na magii tajemniczego ogrodu, który był inspiracją do stworzenia kameralnych miejsc w stylu własnego przydomowego ogródka, dynamicznego i bezpiecznego placu zabaw zarówno dla dzieci małych, jak i starszych oraz terenu rekreacyjnego dla rodziców czy seniorów. To miejsce wspólnych spotkań z sąsiadami lub znajomymi. To ławka, na której siadając, możemy pobyć w swoim bądź sąsiada towarzystwie. Podzielić się osiągnięciami naszych pociech, po sąsiedzku pomóc w opiece nad nimi, ponarzekać lub podzielić się optymizmem, porozmawiać o radościach i smutkach codziennego życia. Razem odpocząć lub pobawić się, korzystając z uroków wspólnego parku, kończąc tym m.in. 2-letnią pandemiczną izolację.

Z osiedlowego parku wchodzimy do swoich „czterech kątów”. I tak, kolejnym składnikiem idealnego miejsca do życia są lokale mieszkalne, które powinny być dopasowane do wszelkich potrzeb swoich użytkowników. Tutaj postawiono na funkcjonalność mieszkań dostosowanych do potrzeb rynku. Dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania od 47 do 115 m2, każde z dużym balkonem, schowkiem czy komórką oraz miejscem parkingowym przystosowano na miarę przyszłych lokatorów. Wszędzie zadbano o wysoki standard wykończenia. Nowoczesny design części wspólnych budynków uzupełniają eleganckie kolory bieli, czerni, drewna i miedzi.

Niewątpliwym udogodnieniem dla mieszkańców Mazowiecka Park są lokale usługowe na terenie inwestycji. To pozwala na miejscu zrealizować wiele potrzeb z zakresu aranżacji i wyposażenia swojego nowego M, zadbać o urodę i zrelaksować się po całym dniu w gabinecie SPA oraz spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi w restauracji. „Zdecydowaliśmy się na wybór tego miejsca na lokalizację naszego salonu, ponieważ urzekła nas wizja inwestora dotycząca tej przestrzeni. Miejsca wyjątkowego na mapie Kołobrzegu. Miejsca cechującego się jakością, szlachetnością, dbałością o szczegóły” – podsumowują właściciele DECODOMO.

Powstały według planu stworzenia miejsca, w którym „sami chcielibyśmy mieszkać”, przepis na idealne miejsce do życia – istnieje. To wyjątkowe osiedle mieszkalne Mazowiecka Park.

 

Komentarze