Miał 2,5 promila i prowadził samochód- został zatrzymany przez innego kierowcę

Dzięki obywatelskiemu ujęciu policjanci z Kołobrzegu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 52-latek kierował samochodem, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.  Miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.
Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wpłynęła informacja o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że jadąc swoim samochodem zauważył jak pojazd przed nim jedzie od prawej do lewej strony jezdni. Postanowił go wyprzedzić i wyhamować zmuszając tym samym kierującego za nim do zatrzymania pojazdu. Następnie wysiadł ze swojego auta i podszedł do znajdującego się za nim auta. Mężczyzna wyczuł silną woń alkoholu wydobywającą się z pojazdu, więc wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.
Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za co grozi odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności.
Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

Komentarze