Miasto wyda mniej na świąteczne ozdoby

Chociaż sklepowe witryny i półki już od kilku tygodni potrafiły zaskoczyć widokiem bożonarodzeniowych ozdób, to ten prawdziwy świąteczny klimat dopiero przed nami. Wiemy już, jak w tym roku ozdobione będzie miasto.

Dekoracje świąteczne powinny pojawić się najpóźniej do 4 grudnia. Miasto poszukiwało firmy, która usługę zrealizuje za kwotę mniejszą, niż 130 tysięcy złotych. Za taką kwotę planowane było przystrojenie jedynie centrum Kołobrzegu. Dotychczasowa trzyletnia umowa na montaż i obsługę świątecznych dekoracji wygasła, a koszt tego typu usług poszedł tak mocno w górę, że urzędnicy zmienili optykę na świąteczne strojenie miasta. – Według naszych wyliczeń dekoracje wzorowane na tych z poprzednich lat umieszczane także w okolicy molo czy przy kortach kosztowałyby nawet milion złotych – tłumaczy Michał Kujaczyński, rzecznik magistratu.

Stąd decyzja o zapytaniu ofertowym dotyczącym wystroju jedynie centrum miasta. Przed ratuszem stanie sztuczna choinka imitująca świerk o wysokości nie mniejszej, jak 10 metrów i zawierająca 15 tysięcy punktów świetlnych. Tuż obok, przed ratuszem stanie świąteczna fotoramka z podświetlanym napisem „Kołobrzeg”. Na Placu Ratuszowym ozdobione zostaną także lampy. Świąteczne girlandy zyska także tradycyjnie ul. Emilii Gierczak, a nowością będzie przyozdobienie ronda Praw Kobiet. Całość będzie kosztowała 122 tysiące złotych, a świąteczne ozdoby pozostaną w centrum Kołobrzegu do końca stycznia. Przypomnijmy, że przed ratuszem od 6 do 10 grudnia trwać będzie także Festyn Mikołajkowy.

 

Komentarze