Mieli dość patrzenia na śmieci – zebrali górę odpadów [ZDJĘCIA]

Kilkaset kilogramów odpadów zebrała grupa mieszkańców osiedla Słoneczne Wzgórze.

Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać tereny położone przy ogródkach działkowych na Janiskach będące ich najbliższą okolicą, którą codziennie spacerują i chodzą lub jeżdżą do pracy. Chociaż w tym miejscu mieszkają dosyć krótko, to mieli dość patrzenia na panujący wokół bałagan. Nie jest tajemnicą, że w tych rejonach przez lata powstawało dzikie wysypisko śmieci. Nie brakuje takich, którzy do dziś potrafią podjechać niemal pod okna mieszkańców i wyrzucić np. części samochodowe czy po prostu odpady domowe. Około 20 osób podzielonych na mniejsze grupki, wyposażonych w worki, rękawiczki, maseczki i płyn do dezynfekcji ruszyło więc do akcji sprzątania w sobotni poranek.

Łącznie udało się zebrać 70 dwustulitrowych, a także 30 stusześćdziesięciolitrowych worków, wypełnionych puszkami, butelkami, plastikiem i wszelkiego rodzaju odpadami. Co jeszcze zalegało przy drodze? Opony, tapczan, stara wanna, telewizory, muszle klozetowe, odpady budowlane, kanistry, damska torebka, obuwie i wszelkiego rodzaju odzież. Był też wypisany zaledwie dwa dni temu przez policję mandat za brak maseczki, którego najwyraźniej mieszkaniec nie ma zamiaru zapłacić.

Uczestnicy akcji mówią o sukcesie – w końcu nie będą musieli patrzeć na zalegające wokół odpady. Przy okazji apelują do właścicieli okolicznych terenów, by również pilnowali porządku w okolicy i zgłaszali próby zaśmiecania odpowiednim służbom.

Komentarze