Mieszkańcy chcą świateł na Krzywoustego

Mieszkańcy Kołobrzegu mieli wiele pytań dotyczących koncepcji przebudowy ulicy Krzywoustego.

Mieli okazję je zadać podczas dzisiejszych konsultacji społecznych. W czasie spotkania Zarząd Dróg Wojewódzkich przedstawił plany dotyczące przyszłej drogi. Ma ona mieć po dwa pasy w obu kierunkach jazdy. Plany ZDW zakładają też budowę ronda przy Netto. Wzdłuż drogi powstanie też nowa ścieżka rowerowa. Mieszkańców interesowała natomiast kwestia przejść dla pieszych. Wskazywali oni, że sygnalizacja świetlna powinna pojawić się na przejściu albo na wysokości Netto i SP8 lub dalej przy wjeździe do garaży i ogródków działkowych.

Dyrektor ZDW Michał Żuber mówił, że koncepcja nie zakłada takiego rozwiązania. Wybudowanie ronda ma wymusić, że kierowcy zdejmą nogę z gazu, a przejścia dla pieszych mają być przedzielone wysepkami. Po kolejnych pytaniach o światła stwierdził, że pieniądze nie są tu problemem, jednak ZDW musi mieć pełne przekonanie, że to rozwiązanie będzie najkorzystniejsze zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Dodajmy, że według planów zmieni się również wyjazd z garaży, a kierowcy wyjeżdżający z działek będą musieli skręcić w prawo, a w kierunku miasta zawrócą dopiero na rondzie Patana.

Komentarze