Mieszkańcy Dygowa mają powód do radości. W wiosce jest piękny dom kultury i biblioteka

 – Stoi dziś przed państwem szczęśliwy człowiek, szczęśliwy samorządowiec. Bo spełnia się jedno z moich zawodowych marzeń. O tym, że taki obiekt jest nam potrzebny, wiedzieliśmy przecież wszyscy. Ale nie byłoby powodów do świętowania gdyby nie Państwowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. I z tego funduszu na ten cel otrzymaliśmy 8,5 miliona złotych. W tym miejscu dziękuję posłowi Czesławowi Hocowi i premierowi, bez których nie byłoby tej inwestycji – dziękował wójt gminy Grzegorz Starczyk.

 

Budowa czterokondygnacyjnego obiektu, o powierzchni użytkowej 1800 m kw. trwała dwa lata.  Obiekt nie ogranicza się jedynie do funkcji związanych z kulturą. Znajdą tu miejsce sportowcy, przedszkolaki, seniorzy, jest biblioteka gminna, ale też restauracja i  pokoje dla gości.

Wykonawcą  obiektu jest Sebastian Iwicki z Bard. Koszt inwestycji 10,5 mln zł z tego aż 8,5 mln zł pochodzi z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dyrektorem GOK i Biblioteki została Katarzyna Iwanejko.

W sobotę, 4 marca, w  dniu otwarcia placówki ksiądz Piotr Niedźwiadek, proboszcz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie poświęcił obiekt. Na uroczystości oprócz zaproszonych gości, samorządowców, parlamentarzystów, radnych bardzo licznie pojawili się mieszkańcy gminy Dygowo. W otwarciu GOK uczestniczył także wieloletni, były wójt gminy Marek Zawadzki, któremu jak mówił podczas otwarcia udało się jedynie wylać fundamenty, resztę zaś zrobił obecny wójt Grzegorz Starczyk. Podziękowania od wójta i gminnych radnych, wraz z pamiątkową statuetką odebrał poseł PiS Czesław Hoc, zaangażowany w pozyskanie dofinansowania przez gminę: – Wszyscy się cieszymy, bo to sukces pokoleniowy na miarę XXI wieku. Tutaj pisze się teraz historię kultury i integracji między pokoleniami. Gratulacje dla Was. Polski Ład działa, ale nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie kreatywność wójta radnych, urzędników i angażujących się mieszkańców. Jesteśmy tu po to by się integrować. Jeśli jesteśmy razem, jesteśmy silni. Szczęść Boże – mówił poseł Czesław Hoc.

Po części oficjalnej na scenę wkroczyły przedszkolaki, które brawurowo zaprezentowały się w  przedstawieniu pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.

 

Komentarze