Mieszkańcy Zygmuntowskiej mogą odetchnąć

Działka po “starej drukarni” przy ulicy Zygmuntowskiej może trafić w ręce miasta.

Radni dali zgodę na zamianę nieruchomości, dzięki czemu Urząd Miasta może pozyskać ten istotny dla całej okolicy teren. Mieszkańcy ulicy Zygmuntowskiej od lat protestowali przeciwko budowie w tym miejscu budynku mieszkalnego. Takie plany miał inwestor, który odkupił działkę od innego prywatnego właściciela. Jak wskazywali mieszkańcy, straciliby nie tylko teren rekreacyjny i plac zabaw. Cała inwestycja miała także zagrażać położonym tuż obok starym kamienicom.

Wieloletnie rozmowy długo nie przynosiły pozytywnego efektu. Po wczorajszej sesji mieszkańcy mogą jednak odetchnąć. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą zamiany nieruchomości. Na jej skutek przedsiębiorca otrzyma działkę przy ulicy Kamiennej. W ręce miasta trafi natomiast cenny dla mieszkańców teren nad Parsętą. W czasie sesji część radnych zwracała uwagę, że patrząc tylko na aspekty ekonomiczne nie jest to dla miasta najlepszy interes, jednak w tej sprawie najistotniejszy jest los mieszkańców. Ostatecznie “za” było 16 radnych.

Obie strony muszą jeszcze jednak sfinalizować umowę. Co istotne, należąca do miasta działka przy Kamiennej została wyceniona na większą kwotę, niż tereny przy Zygmuntowskiej. Zgodnie z prawem przedsiębiorca musi dopłacić miastu różnicę w cenie. Cała procedura powinna zostać zakończona w ciągu kilku tygodni.

Sesję Rady Miasta można oglądać poniżej. Punkt dotyczący ulicy Zygmuntowskiej rozpoczyna się na nagraniu po 2:10:40.

Komentarze