Mieszkania na Witkowicach pod choinkę – od jutra można odbierać klucze [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dziś na osiedlu Witkowice oddano do użytku pierwsze „Mieszkania dla rozwoju”. To miejski program skierowany do osób, które nie mają zdolności kredytowej i wynajmują mieszkania na rynku komercyjnym.

To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych zrealizowanych w ostatnich latach przez kołobrzeski samorząd. Miasto zdecydowało się wybudować cztery budynki za 34 miliony złotych. Mieszkania znajdujące się wewnątrz nie będą jednak lokalami komunalnymi czy socjalnymi. Trafią natomiast na wynajem. Robert Cieciora, prezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego realizującego inwestycję podczas oficjalnego oddania pierwszego budynku mówił, że już od jutra najemcy mogą odbierać klucze od mieszkań.

Prezydent Mieczkowska zaznaczała natomiast, że utrzymanie mieszkania ma być tańsze, niż w przypadku najmu na rynku komercyjnym. Czynsz za metr kwadratowy mieszkania wynosi 35 złotych i uwzględnia opłatę za lokal i utrzymanie części wspólnych, a po stronie najemcy są opłaty za media. W praktyce kawalerkę można wynająć za 900 złotych, a może być jeszcze taniej, gdyż miasto wystąpiło o dodatkowe dofinansowanie.

Więcej w materiale wideo

 

Komentarze