Miliony na drogi w mieście i powiecie

Ponad 13 milionów złotych trafi do samorządów w naszym powiecie na przebudowy dróg. Znamy podział środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z tych pieniędzy skorzysta Powiat Kołobrzeski, Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Ustronie Morskie, Gmina Gościno.

Najwięcej pieniędzy trafi do urzędu w Ustroniu Morskim. Jeszcze w tym roku wykonana ma zostać przebudowa ulicy Osiedlowej i Słonecznej. Cała inwestycja warta jest 1,95 mln zł, a dofinansowanie wyniesie połowę tej kwoty. Za rok powinna zostać wyremontowana też nawierzchnia ul. Bolesława Chrobrego, na co gmina otrzyma 1,5 mln. Prawie 5,5 mln z RFRD wpłynie również na rozbudowę gminnej drogi  (ul. Ku Słońcu) na trasie Ustronie Morskie-Kukinka. Prace powinny zostać wykonane do maja przyszłego roku.

Z kolei Gościno otrzyma ponad 2 miliony na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej, Targowej i Ratuszowej w wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem drogowym. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie ponad 2,2 mln zł władze Kołobrzegu będą mogły przystąpić w tym roku do przebudowy ulicy Armii Krajowej na odcinku od ulicy Dworcowej do ul. Łopuskiego. Jak już informowaliśmy, powiat przebuduje natomiast odcinek ul. Myśliwskiej, na co otrzymał 1,1 mln, a prace powinny zakończyć się do jesieni.

Na liście rezerwowej znalazły się projekty złożone przez Gminę Dygowo, a także Gminę Kołobrzeg. Budowa drogi do Gąskowa będzie musiała więc poczekać, podobnie jak remont drogi w Przećminie i przebudowa ul. Jachtowej w Dźwirzynie.

 

Komentarze