Mistrzostwa Kołobrzegu w scrabble

W jesienny weekend 30-31 października, po dwuletniej przerwie, Kołobrzeg znów będzie gościł scrabblistów z całego kraju.

Scrabble to znana gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na świecie. Pasjonaci grają nie tylko w domowych zaciszach, ale spotykają się na sportowych turniejach, wliczanych do ogólnokrajowego rankingu.

To już szóste mistrzostwa Kołobrzegu, jak widać impreza na stałe wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w mieście. W tym roku będzie to turniej wyjątkowy, po raz pierwszy odbędzie się w gościnnych pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima przy ul. Frankowskiego 3. Zawody są otwarte co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy chętny. Niestety w tym roku liczba zawodników musiała zostać ograniczona do 48 osób. W 24 godziny po otwarciu zapisów poprzez formularz internetowy, limit miejsc został wyczerpany. Swój udział  w Mistrzostwach Kołobrzegu potwierdziło już wielu wybitnych zawodników z całego kraju, że wymienimy tylko Trójmiasto, Szczecin czy Warszawę. Rośnie liczba osób zapisanych na liście rezerwowej.

Nawet jeśli nie gracie na co dzień w scrabble, warto zajrzeć do Klubu scrabblowego START Kołobrzeg spotkania w każdy piątek w godz. 16.30-20.00 w Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima ul. Frankowskiego 3 –  zajęcia są bezpłatne – może znajdziecie nowe hobby?

 

 

 

Organizatorami zawodów są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu, Klub Scrabblowy START Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Miasto Kołobrzeg. Do pięknej oprawy turnieju przyczyniło się szereg darczyńców fundujących nagrody i przerwy kawowe, spośród których warto wymienić choćby kołobrzeskie firmy: Brico Marche czy Pierogarnię w Porcie. Do grona wspierających dołączyły także firmy spoza miasta : APA2 ze Szczecina, AMB z Krakowa i IMFilter z Goleniowa.Ponadto szereg osób prywatnych i lokali gastronomicznych wsparło organizację turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Komentarze