Mistrzostwa w scrabble w najbliższy weekend

W ostatni letni weekend, 23 i 24 września po rocznej przerwie, Kołobrzeg znów będzie gościł scrabblistów z całego kraju.

Scrabble to znana gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na świecie. Pasjonaci grają nie tylko w domowych zaciszach, ale spotykają się na sportowych turniejach, wliczanych do ogólnokrajowego rankingu.

To już ósme mistrzostwa Kołobrzegu. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w mieście. Po raz trzeci turniej odbędzie się w gościnnych pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima przy ul. Frankowskiego 3.  Zawody są otwarte, co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy chętny. Niestety, w tym roku liczba zawodników musiała zostać ograniczona do 50 osób. Limit miejsc został już wyczerpany. Swój udział w zawodach potwierdziło już wielu wybitnych zawodników z całego kraju m.in. z Trójmiasta, Szczecina i Warszawy.

Organizatorami zawodów jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu, Klub Scrabblowy START Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Miasto Kołobrzeg.

Nawet jeśli nie gracie na co dzień w scrabble, warto zajrzeć do Klubu scrabblowego START Kołobrzeg. Spotkania w każdy czwartek od godz. 16.30 do 20.00 w Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima ul. Frankowskiego 3. Zajęcia są bezpłatne. Może znajdziecie nowe hobby? – zachęcają organizatorzy.

 

Komentarze