MKP Kotwica nadal chce walczyć w sądzie z Akademią

Od ponad roku trwa spór dotyczący wykorzystywania przez Akademię Piłkarską nazwy “Kotwica”.

Już latem 2022 roku MKP Kotwica wystąpiła do władz AP o zaprzestanie wykorzystywania tej nazwy. Ostatecznie pozew o naruszenie prawa ochronnego na znak towarowy oraz zakaz nieuczciwej konkurencji trafił do właściwego sądu. Pozew dotyczy zakazu używania znaku słownego “Kotwica” przez stowarzyszenie szkolące młodzież, w tym także reklamowania się w jakikolwiek sposób w tym także w internecie. MKP oczekuje również, że AP nie będzie wprowadzała do obrotu towarów oznaczonych znakiem słownym “Kotwica Kołobrzeg”. Dziś przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się pierwsza rozprawa. Władze Akademii wskazywały, że stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, stąd nie czerpie korzyści majątkowych z nazwy “Kotwica”.

Władze AP opublikowały dziś oświadczenie, w którym wskazują, iż właśnie ta okoliczność oraz wstępna ocena sądu doprowadziły do tego, że w czasie rozprawy pojawiła się sugestia dotycząca odstąpienia przez MKP od roszczeń wobec Akademii i ugodowe rozstrzygnięcie sprawy. MKP nie zgodził się na takie rozwiązanie i zamierza nadal walczyć z AP przed sądem. Kolejną rozprawę zaplanowano na 24 kwietnia przyszłego roku.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia AP Kotwica. Przypominamy też pismo, jakie w sierpniu 2022 roku  wystosowały władze MKP Kotwica.

Zdjęcie główne: Karol Skiba

Komentarze