Młodzi piłkarze Kotwicy zagrają na Stadionie Narodowym!

28 drużyn z 3 krajów: Polski, Szwecji i Litwy – w takim towarzystwie młodzi piłkarze MKP Kotwica Kołobrzeg z rocznika 2013 spędzili miniony weekend w Licheniu Starym. U-11 PRO-TURNIEJE SUPER CUP to zawody, których nie trzeba przedstawiać najlepszym akademiom w Polsce. Grają tam ekstraklasowe kluby.
Po pierwszym dniu piłkarskich zmagań drużyna trenera Macieja Wachowskiego awansowała do grupy złotej, w której znalazło się 12 zespołów: FC Nacka Stockholm, FM Ateitis Vilnius, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, MKP Kotwica Kołobrzeg, Beniaminek Krosno, Znicz Pruszków, FC Wrocław Academy, Chemik Bydgoszcz i Polonia Środa Wielkopolska. Drugi dzień rywalizacji był bardzo wyrównany, a o wyniku meczów często decydowały ostatnie minuty. Ostatecznie kołobrzeżanie zajęli 7 miejsce i choć w turnieju pokonali takie zespoły, jak: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Parasol Wrocław, Jaguar Gdańsk czy z FC Nacka Stockholm, to trener czuje olbrzymi niedosyt.
– Cieszę się, że jesteśmy w stanie zawalczyć z wielkimi, topowymi akademiami klubów ekstraklasy. Jeszcze kilka lat temu nasz przyjazd wzbudzał zdziwienie i musieliśmy przechodzić eliminacje, by znaleźć się w gronie najlepszych. Dziś jestem bardzo dumny z chłopców, bo wychodzą na boisko i grają z Lechem Poznań czy z Jagielonią Bisłystok, nie mając żadnych kompleksów, a po turnieju otrzymaliśmy już zaproszenie na Turniej TOP 10 ELITE dla najlepszych polskich klubów. To dla nas więcej niż puchar – mówi trener Maciej Wachowski.
A już 21 października młodzi adepci z MKP Kotwicy Kołobrzeg jadą na Turniej PGE na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Skład drużyny: Sebastian Figurski, Aleksander Gawęda, Antoni Kmieć, Mariusz Ochnio, Kacper Piotrowski, Antoni Przyjemski, Bruno Remplewicz, Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Filip Zahorski.

Komentarze