Moc emocji podczas spektaklu “Dlaczego do jej twarzy nie dociera słońce?” [fotorelacja]

W ubiegły czwartek w Regionalnym Centrum Kultury mogliśmy obejrzeć pełen emocji spektakl “Dlaczego do jej twarzy nie dociera słońce?” w wykonaniu Patrycji Alenkuć.

Sztuka była inspirowana pomnikiem Sanitariuszki w Kołobrzegu. Ewelina „Linka” Nowak reprezentuje pomnikiem hołd wyrażony sanitariuszkom Wojska Polskiego niosącym pomoc rannym na frontach II wojny światowej. Twarz na pomniku nie jest oświetlana słońcem prawie przez cały rok i tak naprawdę nie jest twarzą Eweliny “Linki” Nowak…

Dlaczego dobro, poświęcenie, walka, odwaga, oddanie, empatia, współczucie są skrywane w cieniu iluzji jaką stwarzają pozory?
Dlaczego to co widoczne, oświetlone, wywołujące pierwsze i nierzadko ostatnie wrażenie przysłania głęboko skrytą wartość.
Dlaczego nieoczywiste, wewnętrzne piękno “musi” być pięknie “opakowane” żeby zostało dostrzeżone?
Co jest widoczne? Co jest piękne? Co jest pełne? Co jest sprawne? Na te i inne ważne pytania dał odpowiedź spektakl “Dlaczego do jej twarzy nie dociera słońce?”. Podczas wydarzenia była obecna modelka Zosia Jankowska, która “oddała” swoją twarz pomnikowi sanitariuszki.
Twórcy:
Kinga Nowak – taniec, wyraz artystyczny
Maja Adamczewska – taniec, wyraz artystyczny
Marta Drwęcka – taniec, wyraz artystyczny
Marcel Bałuk – taniec, wyraz artystyczny
Patrycja Alenkuć – choreografia, produkcja
Paulina Sotyń – produkcja
Joanna Wara-Wąsowska – kostiumy
Alicja Brożyna – reżyseria świateł
Marcin Zabrocki – aranżacja hejnału Kołobrzegu

 

fot. Karol Skiba

 

Komentarze