Molo już płatne – turyści zdziwieni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Punktualnie od godziny 10 kołobrzeskie molo jest płatne.

Kasa biletowa została otwarta, a przez bramki weszły pierwsze osoby. Nie obyło się bez problemów. Zwłaszcza osoby starsze nie do końca radzą sobie z obsługą systemu i MOSiR ustawił przy wejściu pracownika pomagającego w skanowaniu biletów. Nie brakuje też turystów, którzy są zdziwieni wprowadzeniem biletów. – Jeszcze wczoraj było za darmo, a dziś płatne? – dziwili się przyjezdni.

Z kolei przed godziną 10 spotkaliśmy na molo osoby, które przyszły w to miejsce specjalnie, gdyż wiedziały, że jest to ostatnia szansa na darmowy spacer. Na miejscu pojawili się też radni Jacek Woźniak i Maciej Bejnarowicz. Są też władze MOSiR-u, które zapoznają się z uwagami spacerowiczów.

Obecnie bilet normalny kosztuje 6 złotych, a ulgowy 3 zł. Bezpłatnie na molo wejdą osoby posiadające Kołobrzeską Kartę Mieszkańca, a także turyści posiadający potwierdzenie wniesienia opłaty uzdrowiskowej. Przyjezdni muszą najpierw udać się jednak do kasy biletowej. Bezpłatny wstęp dotyczy też osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i dzieci do lat 4.

Bilety wstępu będą sprzedawane w okresie letnim, od 16 czerwca do 30 września, w godz. 10:00 – 22:00. W kolejnym roku opłaty będą funkcjonowały już od początku maja. Bilety ulgowe dotyczą dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów do 26 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji (zakup możliwy tylko i wyłącznie w kasie biletowej). Osoby niepełnosprawne (stopień znaczny) wejdą na molo za darmo za okazaniem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem) lub legitymacji w kasie biletowej.

Bilet darmowy za okazaniem Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca upoważnia do wielokrotnego wejścia na molo w ciągu dnia z odstępami czasowymi minimum 60 minut. Uregulowana opłata uzdrowiskowa upoważnia do jednorazowego wejścia na molo w ciągu danego dnia.

Komentarze