Morski sukces uczniów “Jedynki” 

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 na Gali Finałowej „Krajowego Konkursu Wiedzy o Morzu”.

Uczniowie z klasy VII a – Mikołaj i Kacper Fir oraz Igor Romanowski, wzięli udział w finale konkursu zorganizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 50 uczniów z 30 szkół z dwóch województw – zachodniopomorskiego i pomorskiego. W pierwszym dniu zmagań uczestnicy musieli się zmierzyć z 12 zadaniami sportowymi takimi jak, m.in. wiązanie węzłów żeglarskich, ubieranie kamizelki ratunkowej na czas, strzelanie z pistoletu pneumatycznego czy rzut piłką lekarską na odległość.  W drugim dniu zawodnicy zmagali się z wiedzą teoretyczną, która wymagała znajomości m. in. historii Marynarki Wojennej, gospodarki morskiej, żaglowców i okrętów, kodowania alfabetu morse’a czy siatki geograficznej. Drugiego dnia podczas uroczystej gali, wyłoniono zwycięzców. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych I i II miejsce zarówno w dyscyplinach sportowych oraz wiedzy teoretycznej zajęli  Mikołaj Fir (I miejsce) i Kacper Fir (II miejsce). Natomiast w konkurencjach sportowych wyróżniony został dodatkowo Igor Romanowski. Mikołaj zaskoczył komisję konkursową, gdyż rzadko się zdarza, aby ubiegłoroczny laureat ponownie wygrał konkurs.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe i pieniężne. Gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia  w następnych edycjach konkursu. Opiekunami uczniów byli nauczyciele Jedynki: Piotr Sroka, Zenon Mielnik i Mariusz Górnisiewicz.

Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Pozytywne Pomorze, przede wszystkim dr Jarosław Kłodziński, a także Związek Miast i Gmin Morskich.

Komentarze