Most na Kamiennej w dramatycznej kondycji – “Konieczne są radykalne działania”

Zmiany w organizacji ruchu w obrębie ulicy Kamiennej musi wprowadzić Urząd Miasta.

Wszystko z uwagi na fatalną kondycję jednego z mostów na ulicy Kamiennej. Chodzi o mniejszy mostek nad Kanałem Drzewnym. Jego stan jest na tyle zły, że konieczna jest budowa nowego mostu. Urzędnicy nie ukrywają, że remont dotychczasowej konstrukcji niewiele by dał. Poszczególne elementy są popękane, zdegradowana jest również izolacja. – Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji, jak w Koszalinie – nie ukrywa wiceprezydent Ewa Pełechata. Urzędnicy podejmują więc radykalne działania.

Miasto wprowadzi ograniczenie przejazdu w tym miejscu pojazdów do 20 ton. Oznacza to, że zmienioną trasą będą musiały poruszać się nie tylko pojazdy ciężarowe, ale choćby autobusy. Organizacja ruchu czeka obecnie na zatwierdzenie w starostwie.  Dopiero wówczas zmiany wejdą w życie.

Nowy most ma być gotowy w 2023 roku i wówczas należy spodziewać się, że sytuacja wróci do normy. W czasie prac utrudnienia dotkną z kolei wszystkich kierowców, bo  przejazd w tym miejscu zostanie całkowicie zamknięty. Przypomnijmy, że drogę wraz z mostami miasto przejęło w 2019 roku od Zarządu Dróg Wojewódzkich. Przeprowadzony wówczas przegląd był niepokojący, a kolejny potwierdził, że degradacja konstrukcji postępuje.

Więcej o nowej organizacji ruchu napiszemy wkrótce.

Komentarze