Motywy florystyczne w sypialni. Pomysł na pościel w kwiaty.

Szukasz oryginalnej pościeli do sypialni na lato? Spójrz przychylnym okiem na pościel w kwiaty. Podpowiemy Ci, jak ją umiejętnie dobrać do wnętrza.

Sypialnia w stylu urban jungle

Styl urban jungle jest odpowiedzią na potrzebę obcowania z przyrodą na co dzień. Kto nie ma ogrodu, ten ma nieco utrudnione zadanie, ale odpowiednie zaaranżowanie wnętrza pozwoli wyczarować w domu klimatyczny, naturalny styl. Urban jungle to w dosłownym tłumaczeniu „wielkomiejska dżungla”, ale lepiej pasowałoby określenie „dżungla w środku wielkiego miasta”. Aranżując sypialnię w tym stylu, należy trzymać się zasady, że im więcej motywów florystycznych, tym lepiej. Mogą one znaleźć się nie tylko na pościeli i zasłonach, ale też w formie drobnych dekoracji na ścianach, komodach, kufrach i szafkach nocnych. W sypialni raczej rzadko ustawia się żywe kwiaty, bo w nocy zabierają one tlen, ale można zdecydować się na sztuczne rośliny lub bardzo obecnie modny las w słoiku. W ten sposób zadośćuczynimy założeniom stylu urban jungle, miejsce na żywe kwiaty lepiej znaleźć w salonie lub kuchni. Tam doskonale sprawdzą się zioła w doniczkach. Jeśli chcemy stworzyć prawdziwą dżunglę, warto rozważyć zamontowanie fototapety z odpowiednim motywem.

Jak dobrać pościel w kwiaty do sypialni

Styl urban jungle i pościel w kwiaty mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. To wręcz oczywiste zestawienie! Jednak przy aranżacji wnętrza dobrze jest kierować się zasadą jednolitości. Jeśli motywy roślinne imitują lasy równikowe, to i kwiaty na pościeli powinny być egzotyczne. Natomiast jeśli stawiamy na swojskie klimaty, dobrym wyborem będzie komplet pościeli w kwiaty polne, na przykład w maki.
Przy wyborze pościeli do sypialni w stylu urban jungle trzeba postawić na naturalną kolorystykę roślin. Także ich wygląd powinien być zbliżony do rzeczywistego.
Jeśli jednak sypialnia urządzona jest w innym stylu, można pozwolić sobie na większą dowolność. Pościel czarno-biała w kwiaty jest chętnie wybierana przez fanów minimalistycznego stylu skandynawskiego. Pościel w oryginalne wzory i kolory niemające za wiele wspólnego z rzeczywistością, to wybór dobry do stylu boho. Z kolei, jeśli stawiamy na glamour, pościel musi lśnić. Tu mile widziane są w stawki w srebrnym, perłowym lub złotym kolorze, a także wszyte w tkaninę srebrne lub złote nici. Także dekoracyjny brokat będzie jak najbardziej na miejscu.
Jeśli preferujemy styl angielski w sypialni, to trzeba pamiętać, że hołubi on róże i to one powinny się znaleźć na pościeli.

Pościel w kwiaty – jak dobrać pościel do zasłon

Czy trzeba dobierać pościel do zasłon? Raczej tak, bo źle dobrane zasłony zniweczą misterne wystrojenie sypialni. Łącząc pościel i zasłony trzeba kierować się starą, ale dobrą zasadą, iż mniej znaczy lepiej. Zgodnie z nią na pościeli i zasłonach powinny pojawić się motywy roślinne w tym samym stylu, a jeśli nie ma takiej możliwości, lepiej, by zasłony pozostały gładkie. W takim wypadku trzeba tylko dopasować kolorystykę zasłon do sypialni do pościeli. Natomiast nie polecamy eksperymentowania z różnymi deseniami. Pościel w kwiaty nie będzie się ładnie prezentowała przy pasiastych zasłonach, nawet jeśli utrzymamy jednolitą gamę kolorystyczną.

artykuł sponsorowany 

Komentarze