Można jeszcze zamieszkać na osiedlu Witkowice

Rusza nabór uzupełniający programu “Mieszkania dla rozwoju”. Chodzi o miejskie budynki, które powstały na osiedlu Witkowice.

Pozostało jeszcze 17 mieszkań dwupokojowych i 5 mieszkań jednopokojowych. Obrazowo można powiedzieć, że to połowa czwartego budynku. Wszystkie mają trafić pod długoterminowy wynajem.
Co zrobić, aby wynająć mieszkanie od miasta? Przede wszystkim należy złożyć odpowiedni wniosek poprzez stronę witkowice.kolobrzeg.eu. Jakie są warunki przydziału lokali? Należy przedstawić  udokumentowany dochód w wysokości minimum 150% (2382,60zł) najniższej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy na osobę – w przypadku rodziny wieloosobowej, oraz 210 % (3335,72zł) najniższej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy na osobę – w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego. Jednocześnie udokumentowany dochód nie może przekraczać 270% (4932,10 zł) najniższej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy na osobę – w przypadku rodziny wieloosobowej, oraz 380 % (6941,48) najniższej emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy na osobę – w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego.
Wnioski przyjmowane będą do 30 maja.

Komentarze