Na co możemy się wybrać w ten weekend do Regionalnego Centrum Kultury?

PLAN IMPREZ 

www.rck.kolobrzeg.eu

PAŹDZIERNIK 2023

 

13.10.2023 (piątek), godz. 19.00

Spektakl muzyczny: „Domówka” Sonia Bohosiewicz. Bilety:  75 zł (normalny), 65 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

Domówka – komediowy spektakl Soni Bohosiewicz Sonia Bohosiewicz zaprasza na spotkanie pełne zabawnych anegdot, wzruszeń i opowieści o pierwszych lekcjach życia.

“Domówka” to lekka, a zarazem osobista podróż aktorki do czasów PRL-u oraz największych przebojów w historii polskiej piosenki. Spektakl Soni Bohosiewicz to komedia koncertowa – połączenie spektaklu, stand-upu, śpiewu i improwizacji.

Aktorka podczas występu dzieli się z publicznością wyjątkowymi historiami o miłości, kobietach i mężczyznach. W trakcie “Domówki” Bohosiewicz piecze ciasto w prodiżu, a publiczność śpiewa razem z nią największe polskie przeboje. Podczas występu usłyszymy takie hity jak “W moim magicznym domku”, “Małgośka”, “Jesteś lekiem na całe zło” czy “Józek, nie daruję ci tej nocy”.

 • Scenariusz i reżyseria: Sonia Bohosiewicz
 • Występuje: Sonia Bohosiewicz

14.10.2023 (sobota), godz. 19.00

Koncert: Wojtek Mazolewski – „Yugen 2 ”

Bilety: 65 zł (normalny), 55 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

“Yugen 2 – Jestem” – to kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego.

Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami: Szczyl, Bela Komoszyńska, Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude, Pola Atmańska i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy.

Yugen to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. To powiew wolności. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe.

Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli “YUGEN 2”.

Wojtek Mazolewski – instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud.

Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

 

 

15.10.2023 (niedziela), godz. 11.00

Poranki Młodego Widza. Film: „O psie, który jeździł koleją” reż. Magdalena Nieć (wiek: 7+, 95 min.)

Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

Poranki Młodego Widza. Film “O psie, który jeździł koleją” reż. Magdalena Nieć (wiek: 7+, 95 min.)
Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

15.10.2023 (niedziela), godz.18.00

Koncert „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu AMI ENSEMBLE (Celina Kotz – solo, Malwina Kotz – skrzypce, Piotr Kosarga – skrzypce, Mateusz Doniec -altówka, Piotr Mazurek – wiolonczela, Justyna Wróblewska – klawesyn)

Bilety: 45 zł (normalny/w dniu koncertu), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa

Wraz z jesienią, która rozgościła się w Kołobrzegu na dobre, proponujemy uwadze publiczności znakomite wykonanie prawdopodobnie najpopularniejszego utworu wszechczasów skomponowanego przez jednego z najbardziej płodnych XVIII-wiecznych kompozytorów – “Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Cztery koncerty skrzypcowe często prezentowane odrębnie, tym razem zabrzmią w całości pozwalając na rozkoszowanie się każdym aspektem skomponowanego przez Vivaldiego dzieła. Wykonania podjęli się wybitni kameraliści młodego pokolenia, liderzy i muzycy czołowych polskich orkiestr: Orkiestry Sinfonia Varsovia, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki – Filharmonii Wrocławskiej, a także wykładowcy Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu tworzący zespół Ami Ensemble. Jego członkowie są nie tylko laureatami wielu prestiżowych konkursów i festiwali – ale przede wszystkim przyjaciółmi, dla których wspólne kreowanie muzyki jest drogą do artystycznego spełnienia. W składzie zespołu wystąpi Celina Kotz – jedna z najciekawszych skrzypaczek młodego pokolenia, laureatka Nagrody Publiczności XV Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Jej interpretacje zachwycają publiczność i budzą uznanie jury wielu konkursów. Celina Kotz debiutowała z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Poznańskiej mając 11 lat i od tego czasu regularnie koncertuje. Występowała z większością polskich, a także wieloma zagranicznymi orkiestrami, współpracując przy tym z dyrygentami światowej sławy takimi jak Christoph Poppen, Yuki Miyagi, Jesús Medina, Grzegorz Nowak czy José Maria Florêncio. W 2016 roku podczas trasy koncertowej po USA zadebiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall. Występowała także w wielu krajach Europy oraz Azji. Ważną częścią jej aktywności jest kameralistyka. Od wielu lat koncertuje z pianistą Marcinem Sikorskim. Współtworzy również Trio im. Wiłkomirskich nad którym patronat objęli Wanda i Józef Wiłkomirscy, a którego debiutancka płyta otrzymała nominację do prestiżowej nagrody International Classical Music Awards. Angażuje się również w liczne kameralne projekty z wybitnymi artystami, takimi jak: Katarzyna Duda, Katarzyna Budnik, Bartłomiej Nizioł, Klaudiusz Baran, Marek Bracha, Maciej Frąckiewicz, Marcin Zdunik czy Janusz Wawrowski. Jest współzałożycielką, dyrektorem artystycznym oraz koncertmistrzem Polish Soloists String Orchestra, a także członkiem orkiestry Sinfonia Varsovia. Artystce bliska jest też działalność pedagogiczna – pracuje z dziećmi oraz młodzieżą w ramach warsztatów i kursów muzycznych. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu stypendialnego Młoda Polska, Prezydenta Poznania, Stowarzyszenia Business and Professional Women’s Club, a także fundacji Pro Bono Musicae i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Artystka gra na skrzypcach Jacka Steczkowskiego z 2010 roku.

Bilety na koncert w cenie 45 zł (normalne / w dniu koncertu) i 35 zł (ulgowe / Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel. 94 35 249 49 w. 49, i na tobilet.pl

“Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu AMI ENSEMBLE

Zespół Ami Ensamble w składzie:

 • Celina Kotz – solo
 • Malwina Kotz – Skrzypce
 • Piotr Kosarga – skrzypce
 • Mateusz Doniec – altówka
 • Piotr Mazurek – wiolonczela
 • Justyna Wróblewska – klawesyn

W programie:

 • Koncert nr 1 E-dur “Wiosna” (“La Primavera”), RV 269
  • Allegro
  • Largo
  • Allegro
 • Koncert nr 2 g-moll “Lato” (“LʼEstate”), RV 315
  • Allegro non molto
  • Adagio e piano – Presto e forte
  • Presto
 • Koncert nr 3 F-dur “Jesień” (“LʼAutunno”), RV 293
  • Allegro
  • Adagio molto
  • Allegro
 • Koncert nr 4 f-moll “Zima” (“LʼInverno”), RV 297
  • Allegro non molto
  • Largo

 

Komentarze