Najbardziej znana krowa z Zieleniewa kończy 20 lat!

Najsłynniejsza krowa w Zieleniewie kończy w tym roku już 20 lat! Najsłynniejsza, bo któż z nas nie zwrócił uwagi na charakterystyczną krowę nieopodal ul. Szczecińskiej przy sklepie ABC?

Krowa została postawiona przy sklepie „U Ani” 20 lat temu przez samego właściciela. A skąd wziął się ten pomysł? – Co do pomysłu to chodziło o to, że Zieleniewo to jednak taka wioska Kołobrzegu, a właścicielem sklepu również jest gospodarz, dlatego miało to nawiązywać do całej otoczki swojskości – opowiada właścicielka sklepu, Anna Istoczak. Właściciele nie ukrywają również, że słynna krowa stoi w tym miejscu w celach marketingowych. – Wszyscy okoliczni klienci wiedzą, o co chodzi, kiedy się powie, że jest się w sklepie koło krowy. Dodatkowo, figura ma dbać o dobry klimat w sklepie. – W naszym sklepie klient ma czuć się swojsko, może śmiało wpaść w piżamie czy gumowcach. Wszyscy zostaną obsłużeni z należytym szacunkiem i z uśmiechem na twarzy – śmieją się właściciele.

Krowa, oprócz pomocy w promocji sklepu, brała udział m.in. w strajku nauczycieli czy była wypożyczana na Święto Mleka w Bogusławcu. – Największą atrakcją jest jednak dla dzieci, które chcą sobie na niej usiąść lub ją wydoić – dodają z przymrużeniem oka.

Niestety, z powodu dewastacji krowa była już trzy razy podmieniana.

 

Komentarze