Napadł z nożem na sklep – został zatrzymany

Kołobrzeska policja zatrzymała 19-letniego mężczyznę, który grożąc przedmiotem przypominającym nóż zmusił ekspedientkę do wydania mu pieniędzy.
W poniedziałek około godz. 19 do sklepu przy ul. Tuwima w Kołobrzegu wszedł młody mężczyzna. Po dotarciu do kasy sklepowej odłożył towar na ladę i wyszedł twierdząc, że zapomniał portfela. Po chwili jednak wrócił z przedmiotem przypominającym nóż i grożąc jego użyciem nakazał ekspedientce wydanie mu pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki oddalił się szybko w nieznanym kierunku.
Funkcjonariusze bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu przystąpili do działań mających na celu przede wszystkim ustalenie rysopisu sprawcy i drogi jego ucieczki. Do działań zostały zadysponowane wszystkie patrole policji będące w służbie oraz przewodnik psa służbowego. W trybie alarmowym wezwani zostali także funkcjonariusze służby kryminalnej – relacjonuje Tomasz Kwaśnik, rzecznik kołobrzeskiej policji.
Przeprowadzenie czynności na miejscu zdarzenia przez technika kryminalistyki, przewodnika psa służbowego oraz penetracja miasta przez pozostałych funkcjonariuszy przyczyniły się do sprawnego wytypowania i zatrzymania 19-letniego mieszkańca Kołobrzegu. Dalsze czynności potwierdziły udział młodego mężczyzny w tym przestępstwie. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione pieniądze w kwocie 1750 zł.
Dziś mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju oraz dwa dodatkowe za kierowanie gróźb karalnych i kradzież.

Komentarze