Narzędzia, które pomogą Ci zadbać o ogród

Zbliża się lato, czyli czas, gdy coraz więcej czasu spędzamy w ogrodzie. Aby jednak móc w pełni korzystać z przydomowego terenu, należy go odpowiednio przygotować do sezonu i usunąć wszelkie oznaki minionych pór roku. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele narzędzi, które powstały z myślą o ułatwieniu prac w ogrodzie? O czym mowa? Dowiesz się tego z poniższego wpisu.

Ogrodowe porządki – jak je zrobić?

Porządki w ogrodzie polegają zazwyczaj na zamiataniu i grabieniu, a także na pozbywaniu się przerośniętych gałązek oraz zbieraniu liści, które spadły z drzew. Wszystko po to, aby nie przykrywały innych roślin, ani tym bardziej nie roznosiły się po całym terenie. Trzeba także poświęcić czas trawie, w której skróceniu pomagają kosiarki – elektryczne lub spalinowe. Pierwsze są zazwyczaj zdecydowanie mniejsze i lżejsze, natomiast kolejne znajdą zastosowanie w przypadku sporych przestrzeni, gdyż nie wymagają zasilania i nie mają żadnych uciążliwych kabli. Oprócz kosiarek w formie wózkowej szalenie popularne są tzw. podkaszarki, które umożliwiają dotarcie do trudnodostępnych miejsc – przy ogrodzeniach, rabatach, czy drzewach. Możliwości jest sporo, dlatego najlepiej odwiedzić market budowlany Bricomarché w Kołobrzegu i sprawdzić, który wariant będzie dla nas korzystniejszy.

Kiedy już skosimy, a następnie zagrabiony trawę, konieczne będzie przeniesienie jej na kompostownik. W tym celu dobrze jest mieć w pobliżu kosz z uchwytami lub ułatwić sobie zadanie i postawić na taczki, dzięki którym odczujemy mniejsze zmęczenie.

Rzeczy, które przydadzą się każdemu ogrodnikowi

Ogród to w dużej mierze ziemia, więc do wielu prac przydadzą się również łopaty i szpadle. Z jednej strony znajdą zastosowanie przy przygotowaniu miejsc pod sadzonki, z drugiej przydadzą się podczas załadunku trawy i odpadków na kompostownik. Poza narzędziami o klasycznej formie market budowlany Bricomarché w Kołobrzegu zadbał także o inne warianty narzędzi. Świetnym wyborem są produkty drobne oraz modułowe, które zajmą w schowku naprawdę niewiele miejsca, idealnie spełniając przy tym swoje funkcje.

Aby rośliny miały szansę wzrostu, dobrze jest regularnie pozbywać się zbędnych elementów. Każdy ogrodnik wie, że skracanie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Jeśli pozostawimy bowiem zbyt dużo obumarłych gałęzi, zmniejszy się szansa na równomierne rozprzestrzenianie cennych substancji odżywczych w każde miejsce. Ma to niemałe znaczenie choćby w przypadku drzewek owocowych – mniej niepotrzebnych gałęzi to więcej kwiatów, czyli większa szansa na bujne plony.

Wśród wielu artykułów proponowanych ogrodnikom są też takie, obok których trudno przejść obojętnie. Należą do nich choćby nowoczesne sprzęty, dzięki którym można o wiele łatwiej i szybciej uporać się z obowiązkami. Do posprzątania przestrzeni po upalnych dniach, gdy zrobiło się sporo błota i wiatr rozrzucił nieco liści, warto zaangażować dmuchawy oraz odkurzacze. Z ich pomocą szybko pozbędziemy się rozniesionych po posesji resztek i będziemy mogli szybko zgromadzić je w jednym miejscu.

 

 

 

art. sponsorowany

Komentarze