Nauka nie musi być nudna [ZDJĘCIA]

Pokazy doświadczeń fizycznych dla uczniów klas 7 i 8 zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1. Wszystko dzięki “Pomysłowej Fabryce” z Koszalina zajmującej się organizacją warsztatów i pokazów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dzięki zaprezentowanym eksperymentom młodzież miała okazję przekonać się, że nauka przedmiotów ścisłych nie musi być nudna. Dla klas ósmych przygotowano pokaz „Pełna próżnia”. Uczniowie zobaczyli, jak zachowają się napompowane balony przy zmianie ciśnienia, czy można zagotować wodę w próżni. Prezentacja pozwoliła uczniom także zaobserwować spadanie ciał w różnych warunkach, poznać działanie półkul Magdeburskich czy przekonać się, w jakich warunkach może rozchodzić się dźwięk

Siódmoklasiści wzięli udział w doświadczeniach z ciekłym azotem pod nazwą „Fizyka niskich temperatur”. W tej części eksperymentatorzy zaprezentowali właściwości ciekłego azotu: zamrażali owoce, kwiaty, materiały gumowe i gąbczaste, skroplili tlen, a także sprawdzili, czy bananem można wbić gwoździa. Wykonali też wulkan oraz szybki deser. W czasie tej lekcji z pewnością nikt się nie nudził.

Komentarze