Nie tylko zejście na plażę, ale i taras widokowy

Nowa atrakcja turystyczna ma pojawić się w zachodniej części miasta. Przy okazji konsultacji społecznych w sprawie zejścia na plażę przy ulicy Plażowej okazało się, że miasto planuje nie tylko wykonanie samego przejścia, ale również tarasu widokowego.

Cała inwestycja przewiduje utworzenie przejścia o długości około 200 metrów. Na tym odcinku znajdzie się platforma, po której bez problemu będą mogły poruszać się wózki, schody niezbędne, by pieszo pokonać różnice wysokościowe, a na końcu, nad plażą projektowane jest miejsce, z którego możliwe będzie podziwianie widoków. Sam taras ma mieć wysokość 6,5 metra, a jego powierzchnia to około 100 metrów kwadratowych. Obecnie rozpatrywane są trzy warianty jego wyglądu i kształtu, wszystkie nawiązujące do tematyki morskiej. Wiadomo, że będzie on miał szklaną podłogę, a w planach jest też ustawienie szklanego żagla chroniącego przed wiatrem. Na całym odcinku przejścia przez wydmę planowane są ławki i kosze na śmieci, a zejście na plażę ma być także oświetlone.

W czasie konsultacji pojawiały się także pytania o toalety. Według zapowiedzi urzędników, plany przewidują, że w tym miejscu także pojawi się wc. Mieszkańcy mający swoje uwagi mogą je przekazywać do końca miesiąca.  W tym roku będą trwały wszystkie prace projektowe, a realizacja ma nastąpić w przyszłym roku. Koszt całej inwestycji ma nie przekroczyć kwoty 3 milionów złotych.

Całe konsultacje były transmitowane na Facebooku Anny Mieczkowskiej. Można je oglądać w okienku poniżej.

 

 

Komentarze