Nie zabraknie Betlejemskiego Światła Pokoju

Jak co roku harcerze z Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzeg chcą podzielić się z mieszkańcami powiatu Betlejemskim Światłem Pokoju.

Ten rok był wyjątkowy pod każdym względem tak świętowanie z płomieniem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem będzie nietypowe. – Do wielu miejsc nie dotrzemy ze względu na pandemię i dbałość o nasze dzieci, do wielu miejsc nie zostaniemy wpuszczeni, ale… Mimo wszystkich przeszkód pragniemy dać odrobinę nadziei, miłości i ciepła najbardziej poszkodowanym w tych czasach: mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej, którzy od marca są izolowani z dala od swych najbliższych. Specjalnie dla nich organizujemy mini jasełka pod oknami ich domów, tak by każdy mieszkaniec i pracownik DPS mógł wygodnie usiąść w oknie swojego pokoju i z daleka przyglądać się najmłodszym, którzy o nich nie zapomnieli i wspólnie kolędować – informują harcerze.
Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, z których każda odwiedzi inne miejsce.

W sobotę 19.12.2020r. o godzinie 16.00 umilimy czas DPS Gościno, w niedzielę 20.12.2020r.godzina 16.00 DPS Włościbórz filia w Kołobrzegu, we wtorek 22.12.2020r. o godzinie 17 DPS Piotrowice. W planach na styczeń zamierzamy odwiedzić największy Dom w Włościborzu, co w chwili obecnej jest niemożliwe z przyczyn zachowania bezpieczeństwa mieszkańców. W pierwotnym planie pragnęliśmy tego typu przedstawienie zorganizować także dla pacjentów i pracowników szpitala. Niestety ze względu na remont terenu dookoła placówki także jest to nie możliwe, nie mniej przekazanie Betlejemskiego odbędzie się w środę 23.12.2020r.
Mieszkańcy powiatu, którzy nie wyobrażają sobie nie mieć Światełka z Betlejem na swym wigilijnym stole nie zostaną pozbawieni tej możliwości. Instruktorzy zobowiązali się pełnić wartę ze Światłem i rozdawać je w środę w godzinach 12:00-17:00 w kołobrzeskiej Katedrze. – zapowiada Olga Korowacka z Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzegu.

Fot: https://www.facebook.com/BetlejemskieSwiatloPokoju

Komentarze