Nie żyje żołnierz z Drzonowa – mężczyzna, który go postrzelił pozostaje na wolności

O tej tragedii od kilku dni mówi cała Polska – żołnierz stracił życie w czasie ćwiczeń po tym, jak trafiła go kula wystrzelona przez myśliwego.

Ofiarą tego wypadku jest 21-latek z Drzonowa służący w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. W środę 15 listopada brał on udział w ćwiczeniach na Pasie Ćwiczeń Taktycznych w Krzekowie. Niestety, w okolicy prowadzony był odstrzał dzików. Młody żołnierz został śmiertelnie postrzelony.

Krótko po zdarzeniu policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy prowadzili odstrzał dzików. W piątek 17 listopada usłyszeli oni zarzuty. Pierwszy jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci, nieudzielenie pomocy, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz kłusownictwo. Prokuratura wystąpiła również z wnioskiem o areszt dla mężczyzny, który śmiertelnie postrzelił żołnierza. Wniosek ten został jednak przez sąd odrzucony i mężczyzna znajduje się na wolności.

Pogrzeb 21-letniego żołnierza zaplanowano na piątek 24 listopada. Msza Święta żałobna  rozpocznie się o godz. 12 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbi.

Komentarze