Niech zabrzmi rock!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza w sobotę 20 sierpnia na XXII już edycję „RoCK Festiwal”. Start o godz. 18.00 w kołobrzeskim amfiteatrze. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie RCK, amfiteatrze i na stronie kupbilecik.pl.

Na scenie kołobrzeskiego amfiteatru wystąpią kolejno:

 • Kadamafia
 • Sand Au
 • Jerzyk Krzyżyk
 • Michał Stawiński Oberschlesien
 • Voo Voo.

Jerzyk Krzyżyk

Jerzyk Krzyżyk to polski artysta młodego pokolenia, który tworzy muzykę na scenie alternatywnej, z pogranicza rapu, post-punku, elektroniki, kreatywnie zamazując granice między hip-hopem a rockiem. U Krzyżyka słychać brzmienia nawiązujące do Joy Division czy zespołu Siekiera, legendy polskiego punk rocka i nowej fali około 1980 r. Obrazu całości dopełniają auto tune i trapowe bity. W swoich tekstach opowiada o tym, co bliskie, lokalne, codzienne. Bywa nazywany głosem młodego pokolenia, choć sam skromnie temu zaprzecza. Tym, co uderza w jego tekstach, jest szczerość emocjonalna i kontrast między prostym, czasem wulgarnym językiem, a poetycką wrażliwością, z jaką pokazuje swój świat.

 

Michał Stawiński Oberschlesien

Michał Stawiński Oberschlesiento zespół, który reaktywował się w maju 2019 roku. Formacja ta jest kontynuacją poczynań artystycznych Zespołu Oberschlesien. W 2017 roku zespół, jego ekipa techniczna i management jednogłośnie zdecydowali o zakończeniu współpracy z perkusistą Marcelem R., którego zastąpił Filip Oczkowski, a grupa zmieniła nazwę na NeuOberschlesieN. We wrześniu 2018 roku zespół został zawieszony. W maju 2019 roku nastąpiła jego reaktywacja pod nową nazwą. Michał Stawiński Oberschlesiento muzyczni prekursorzy zacierania sztucznie powstałych antypatii do Ślązaków. Bezkompromisowe teksty pisane gwarą opowiadają o trudnej historii Śląska, opisywały i opisują otaczającą nas rzeczywistość. Autorem wszystkich tekstów znajdujących się na albumach studyjnych I i II oraz singlach wydanych przez grupę Oberschlesien i NeuOberschlesien jest Michał Stawiński.

Obecny skład zespołu:

 • Michał Stawiński – wokal
 • Adam Jurczyński – gitara
 • Jacek Krok – gitara
 • Tomasz Jagiełowicz – instrumenty klawiszowe
 • Jakub Ogrodowicz – perkusja
 • Krzysztof Sadowski – bas

 

VooVoo

VooVoo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem łączy rock z jazzem i folkiem. Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami tworzą historię polskiego rocka i muzyki. Są niebywale twórczy i doskonale łączą klasykę z nowoczesnością. W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują w składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew; Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew;  KarimMartusewicz – bas; Michał Bryndal – perkusja) oraz tylko z wyjątkowymi gośćmi. W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z VooVoo. Na koncercie „Nabroiło się 1986-2021” usłyszymy najważniejsze, specjalnie wybrane utwory z całej muzycznej kariery zespołu VooVoo.

 

Sand Au

Zwycięski zespół X Regionalnego Przeglądu zespołów rockowych RoCK Festiwal. Ich muzyka to nostalgiczno-rockowa mieszanka z elementami gothic metalu i klimatem z lat 80.

 

Komentarze