Nielegalny salon gier zlikwidowany

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Kołobrzegu zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Dźwirzynie.
Działalność lokalu przypominała nielegalne punkty hazardowe z lat 2009-2010, kiedy to automaty same wypłacały wygrane. Lokal z zewnątrz nie wskazywał, że jest w nim prowadzona jakakolwiek działalność gospodarcza. Wejście możliwe było tylko dla „wtajemniczonych” osób. Mundurowi przeszukali lokal, w którym uprawiono nielegalną działalność. Zatrzymali 2 automaty gier hazardowych. Automaty zostały dodatkowo oznaczone nieprawdziwymi informacjami, że działają zgodnie z przepisami prawa i licencją na urządzanie gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. W czynnościach uczestniczyło 3 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie i 2 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

 

Komentarze