Niepełnosprawna wokalistka trafiła przed sąd [WIDEO]

Niepełnosprawna wokalistka kontra kołobrzeska straż miejska. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Chodzi o występy przed kołobrzeskim molo, które bez odpowiedniego zezwolenia i z wykorzystaniem nagłośnienia są nielegalne.

Pani Agnieszka od pięciu lat śpiewa tuż przy wejściu na kołobrzeskie molo. Niepełnosprawna wokalistka wykorzystuje przy tym zewnętrzne nagłośnienie, które stało się źródłem jej problemów. Używanie głośników w tym miejscu jest bowiem niezgodne z prawem, stąd liczne interwencje straży miejskiej. Łącznie straż miejska interweniowała w związku z występami wokalistki aż 30-krotnie. Sprawa znalazła w końcu swój finał w sądzie. Krzysztof Szostak z kołobrzeskiej straży miejskiej zaznaczał w mowie końcowej, że pani Agnieszka świadomie łamie prawo w celach zarobkowych.

Obrońca pani Agnieszki, Jan Eider wskazuje natomiast na małą szkodliwość czynu oraz na fakt, że takie obrazki to norma w każdym kurorcie. Sama pani Agnieszka mówi, że inni występujący w tym miejscu nie mają takich problemów ze strażnikami jak ona. Strażnicy miejscy oczekują ukarania wokalistki grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych. Wyrok w tej sprawie zapadnie 6 października.

Więcej w materiale wideo

 

Komentarze