(Nie)trzeźwy poranek – rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila

Podczas cyklicznych działań prewencyjno-kontrolnych “Trzeźwy poranek”, tylko w ciągu jednego poranka kołobrzescy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. 
Dzisiejszego poranka policjanci wyjechali ze sprzętem pomiarowym na drogi powiatu kołobrzeskiego, aby skontrolować trzeźwość kierujących. Patrole działały na drogach dojazdowych do Kołobrzegu i w mniejszych miejscowościach i wsiach takich, jak Kukinka.
Podczas kontroli policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Dwie kobiety w wieku 35 i 51 lat, u których badanie wykazało kolejno 0,6 i 0,4 promila alkoholu w organizmie oraz 55-letniego mężczyznę, który wydmuchał prawie pół promila. Niechlubnym rekordzistą był 50-latek, który kierował pojazdem typu bus. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.
Wszystkim kierującym pojazdami mechanicznymi zatrzymano już uprawnienia do kierowania i teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić im może kara 2 lat pozbawienia wolności.
Problemu nietrzeźwości na drogach nie da się prawdopodobnie całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym oraz mieszkańcom, którzy czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo w swoim otoczeniu, można je znacząco ograniczyć. Mając to na uwadze, policjanci apelują do wszystkich o podjęcie właściwych działań, gdy widzimy osobę, która piła alkohol i chce prowadzić samochód. Uniemożliwmy jej dalszą jazdę, a jeżeli nie jest to możliwe, powiadommy o naszych wątpliwościach policję. Czasami jeden telefon może nie tylko uratować jej życie i zdrowie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci zapowiadają, że działania “Trzeźwy poranek” będą cyklicznie kontynuowane.

Komentarze