Nocny pościg ulicami Kołobrzegu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na jadącego wężykiem volkswagena z przepaloną żarówką. Próbowali go zatrzymać do kontroli, ale kierowca przyspieszył, więc rozpoczęli pościg. Po kilkudziesięciominutowej ucieczce auto ostatecznie ugrzęzło w błocie.

Za kierownicą znajdował się 19-latek, a jego pasażerkami były dwie nieletnie dziewczyny (14 i 15 lat). W Komendzie Powiatowej Policji zbadano stan trzeźwości uciekiniera. Mężczyzna miał prawie 0,72 prom. alkoholu i jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw (kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej) mężczyźnie wystawiono wezwanie do obowiązkowego stawienia się na przesłuchanie w kołobrzeskiej Policji. Samochód został odholowany na strzeżony parking.

Nastolatki funkcjonariusze przewieźli do Placówki Straży Granicznej, skąd rano odebrane zostały przez swoich opiekunów prawnych.

Komentarze