Nowe nasadzenia przy ul. Armii Krajowej – róże i pierisy na rabatach

Na terenie zielonym w pasie drogowym ul. Armii Krajowej wykonawca przystąpił do nasadzenia roślin ozdobnych (teren obok i z rododendronami przy Skwerze Pionierów – pomiędzy chodnikiem a miejscami postojowymi).

Rosnące rododendrony zostały wzmocnione i pozostaną w tym miejscu.

Na rabatach pojawią się:

  • białe róże okrywowe, np. odmiany „Aspirin Rose” – minimum 350 sztuk,
  • róże rabatowe w odcieniach morelowo-pomarańczowych, np. odmiany „Lady Kutno” – minimum 350 sztuk,
  • pierisy japońskie, np. odmiany „Red Mill” – minimum 40 sztuk.

Róże zostaną posadzone na dwóch rabatach o powierzchni po około 88 m² każda, natomiast pierisy uzupełnią istniejące nasadzenia różaneczników na powierzchni około 27 m².

Prace polegają na kompleksowym przygotowaniu terenu do nasadzeń. Obejmą m.in. usunięcie starej darni, chwastów, kamieni i innych zanieczyszczeń, przekopanie oraz rozluźnienie podłoża, a także jego nawożenie i użyźnienie lub wymianę tam, gdzie będzie to konieczne dla prawidłowego wzrostu roślin.

W ramach zadania wykonawca dostarczy i posadzi nowe rośliny, a następnie zapewni ich podlewanie bezpośrednio po posadzeniu oraz bieżącą pielęgnację do czasu odbioru prac. Wszystkie sadzonki mają być zdrowe, dobrze rozwinięte, wolne od chorób i szkodników oraz odpowiednio dobrane pod względem wzrostu i kolorystyki.

Komentarze