Nowe przepisy drogowe – pijani rowerzyści otrzymali wysokie kary

W miniony weekend policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Obu kierujących zostało ukaranych mandatami w wysokości 2500 złotych zgodnie z nowelizacją przepisów i nowym, wyższym taryfikatorem kar.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kołobrzeg w miniony weekend podczas nadzoru nad ruchem zauważyli dwóch kierujących rowerami, których sposób jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Wobec tego, mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli i sprawdzono ich stan trzeźwości. Zgodnie z podejrzeniami policjantów okazało się, że obaj panowie jechali pod wpływem. 31- latek wydmuchał prawie 1,4 promila, a drugi 38-letni mężczyzna o połowę mniej.
W związku z nowelizacją przepisów i zmianą wysokości grzywien nietrzeźwi kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych. Nieodpowiedzialnym kierującym przypominamy, że grozi im także kara aresztu, a nawet zakaz prowadzenia jednośladu.
Pamiętajmy również, że rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego i ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Komentarze