Nowi na pokładzie! Kilka miesięcy temu w Zieleniewie pojawił się nowy salon sprzedaży z materiałami do wykończenia wnętrz.

Kilka miesięcy temu w Zieleniewie pojawił się nowy salon sprzedaży z materiałami do wykończenia wnętrz. Ciekawie zaaranżowane wnętrze potwierdza, że ekipa jest pełna pozytywnej energii i nietuzinkowych pomysłów.
Na ekspozycji możemy obejrzeć drzwi zewnętrzne i wewnętrzne znanych bardziej i mniej marek, podłogi drewniane i laminowane, drzwi w stylu loftowym, drzwi szklane lub aluminiowe. W ofercie salonu znajdziemy również produkty uzupełniające, jak klamki i listwy oraz elementy dekoracyjne.
Klienci salonu mogą liczyć na kompleksową obsługę, zarówno na etapie szukania inspiracji i urządzania swojej wymarzonej przestrzeni „na papierze”, jak i realizacji – firma wykona pomiar, zamontuje lub tylko dostarczy materiały. W każdym momencie ekipa chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, np. jak dopasować kolor podłogi i barwę mebli.
Podłoga pełni w mieszkaniu funkcję nie tylko użytkową, ale także dekoracyjną. Wraz ze ścianami i meblami tworzy tło dla całego wystroju wnętrza. Niezwykle ważne jest więc odpowiednie zestawienie ze sobą odcieni posadzek z pozostałymi elementami wyposażenia. Jak to zrobić, by stworzyć spójną i stylową kompozycję?
Wybór podłogi jest jednym z istotniejszych aspektów urządzania mieszkań. Jej barwa i faktura decyduje bowiem o całym wnętrzu, narzuca pewien kierunek stylistyczny i charakter pomieszczenia. Demontaż paneli wymaga więcej przygotowań niż wymiana mebli czy przemalowanie ścian. Warto więc dokładnie zaznajomić się z tematem i już na etapie projektu poprawnie dopasować kolor podłogi, by mogła służyć nam przez długie lata – mówią Józef Nowacki i Łukasz Zubrzycki, współwłaściciele salonu Inside Wnętrza.

Główne zasady – czym się kierować przy wyborze?
Zestawienia ciemnych mebli z jasnymi podłogami i na odwrót są sprawdzonymi i bezpiecznymi sposobami na osiągnięcie udanych konfiguracji. Wybierając opcję kontrastów, pamiętajmy, żeby zachować tę samą linię kolorystyczną – ciepłą lub zimną. Dzięki temu nasza aranżacja zyska harmonię. Równie dobrze wyglądać będą pomieszczenia urządzone zgodnie z ideą podobieństw. Takie połączenia są jednak ryzykowne i wymagają wyczucia. W tym przypadku unikajmy więc identycznych barw podłóg i mebli – uchronimy się od wrażania zlewania się całego wnętrza. Jedna z zasad aranżacyjnych głosi także, że panele i umeblowanie powinny o dwa tony różnić się od siebie w jedną bądź drugą stronę. To gwarancja udanej aranżacji.

Struktura paneli – równie ważna co kolor

Tak samo jak kolory, niezwykle istotna jest faktura posadzki. Pewne zestawienia mogą gryźć się ze sobą, dlatego dobrze przeanalizować je również pod tym kątem. Panele o strukturze połyskującej oraz synchronicznej sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych. Blask tych pierwszych oraz wyraźnie zarysowany układ słojów drewna tych drugich dodadzą pomieszczeniom charakteru, wprowadzą nutę elegancji oraz pięknie podbiją odcienie mebli. Dekory o strukturze drewna sprawdzą się natomiast w przestrzeniach, w których ten materiał już występuje np. pod postacią mebli czy stolarki. Dodadzą im ciepła oraz przytulności. Pamiętajmy jednak o doborze takiego samego lub podobnego pod wzglądem usłojenia gatunku drewna. Dzięki temu wystrój będzie uporządkowany. Kamienne modele to z kolei doskonały wybór do bardziej surowych i nowoczesnych pomieszczeń, w których najczęściej spotkamy stonowane meble w jednolitych odcieniach.

Jakie panele do jasnych i ciemnych mebli?
W asortymencie firmy Inside Wnętrza znajdziemy szeroką ofertę podłóg – w tym paneli wodoodpornych oraz kompozytowych. Firma oferuje zarówno ciemne, jak i jasne dekory o strukturze drewnianej (w odsłonie matowej, jak i z połyskiem), synchronicznej oraz kamiennej. Taka różnorodność odcieni i faktur daje niezliczone możliwości aranżacyjne oraz jest gwarancją, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zgodnie z zasadą kontrastu do jasnych mebli sprawdzą się ciemniejsze panele np. grafitowe, wenge lub czarne. W przypadku ciemnych mebli również warto postawić na kontrast i wybrać panele bielone lub w odcieniach jasnej szarości czy brązu, które pięknie wyeksponują elementy wyposażenia.
Przemyślany wybór paneli do mieszkania pomoże stworzyć wystrój, w którym posadzka współgra z pozostałymi elementami, tworząc przemyślaną, elegancką i gustowną przestrzeń.

 

 

materiał sponsorowany

Komentarze