Nowy obiekt sportowy powstaje w Charzynie [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Charzyna wkrótce doczekają się nowego obiektu sportowego. Stare i zaniedbane boisko przeszło już do historii, a w jego miejsce powstaje zupełnie nowe.

– Będzie to typowe boisko piłkarskie z naturalną trawą, a do tego bieżnia i skocznia do skoku w dal – mówi Agnieszka Andziak, zastępca wójta Gminy Siemyśl. Boisko ma zostać wyposażone także w system nawadniania, by trawa mogła być podlewana przez specjalne urządzenie. Całość kosztowała ponad 220 tysięcy złotych,a gmina uzyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości prawie 80 proc. wartości inwestycji.

Budowę jeszcze w maju odwiedził jeden z naszych czytelników, który przekazał nam porcję zdjęć. Dziś pojawiliśmy się na miejscu, by zobaczyć, jak postępują prace. Termin ich zakończenia upływa 20 czerwca, natomiast boisko zostanie otwarte nieco później, by nowa trawa mogła się w pełni ukorzenić. Mieszkańcy mogą być jednak pewni, że latem skorzystają z obiektu. Czytelnicy dopytywali naszą redakcję również o to, czy obiekt będzie ogrodzony. W tym miejscu wcześniej często pojawiały się dziki, a po ich wizycie o jakimkolwiek uprawianiu sportu nie mogło być mowy. W Urzędzie Gminy usłyszeliśmy, że wokół boiska powstanie ogrodzenie, które ma zapobiegać takim przypadkom na przyszłość.

W Urzędzie Gminy usłyszeliśmy również, że urzędnicy czynią starania w kierunku pozyskania podobnego dofinansowania dla planowanej budowy podobnego obiektu w Siemyślu.

Komentarze