Nowy rozkład jazdy pociągów, a w nim nowe stacje w Kołobrzegu [ZDJĘCIA]

9 czerwca weszła w życie kolejna w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Co istotne, zawiera ona wszystkie kołobrzeskie przystanki kolejowe – Stadion, Radzikowo, Ogrody i Amfiteatr.

Zwłaszcza nowe stacje ulokowane przy osiedlu Ogrody mają być sporym ułatwieniem dla pasażerów. Dyrektor PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie Jacek Krzemiński mówił, że poza atrakcyjną dla pasażerów lokalizacją nowe przystanki są w pełni dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchu. – To jest dla nas bardzo ważny aspekt – żeby zadbać o osoby, u których pełnosprawność jest w jakiś sposób ograniczona, żeby nie czuły się wykluczone i mogły korzystać z transportu kolejowego, ponieważ odpowiednia wysokość peronu ułatwia podróżnym wsiadanie – wyjaśniał Krzemiński. Koszt nowych inwestycji to 4 mln zł.

Pamiętajmy, że pociągi wakacyjne zaczną kursowanie od początku wakacji szkolnych, czyli 25 czerwca 2024. Wówczas w trasę wyruszy drugie pendolino do Krakowa, a także EIC „Posejdon” do Warszawy Zachodniej – tu też będzie nowość, oba pociągi pendolino będą miały planowy handlowy postój w Ustroniu Morskim.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2024.

ODJAZDY – Kołobrzeg

PRZYJAZDY – Kołobrzeg

 

Komentarze